background img
Eki 3, 2013
0 0

Gmail’in Android Sürümünde Reklam Hazırlığı

Yazar

Android GmailGoogle’ın popüler e-posta hizmeti Gmail’in Android uygulamasında yakında reklam görmeye hazır olun. Android Police’ın yaptığı incelemelere göre Google, Gmail’in Android sürümünde de reklamlar için özel bir alan hazırlık içerisinde.

Günlük hayatta mobil cihazlarda artık vazgeçilmez uygulamalar arasında yer alan  e-posta uygulamaları arasından sunduğu hizmetlerle ayrılan Gmail, her geçen gün kendisini yenileyerek farklı çözümleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Gmail’in Android uygulamasında tasarım değişikliğe giden ve bazı yenilikleri kullanıcılara sunan Google’ın Gmail’in 4.6 sürümüyle uygulamada reklam gösterimine başlayacağı iddia ediliyor.

Gmail-Android-ReklamGmail’in web versiyonunda yaz aylarında değişikliğe giderek sosyal, tanıtımlar vb. alanlarla sekme tabanlı yapıya izin veren Google’ın aynı stratejiyi Gmail’in Android sürümünde de uygulaması bekleniyor. AndroidPolice yaptığı incelemelerde uygulama içerisinde reklam içeriğinin yayınlanması için şu anda pasif olan ads apk dosyalarına ulaştı. Gmail’in 4.6 sürümü ile birlikte aktif hale geçeceği iddia edilen edilen ads dosyaları, Google’ın mobil cihazlarda da reklam yayınlama başlayacağının ilk işareti.

Google’ın sekme şeklinde mi yoksa ekranda farklı bir alan içerisinde mi reklam yayınlayacağı ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak : Android Police

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın