background img
Kas 29, 2014
3 0

General Mobile Discovery Android 4.4 KitKat Final Sürümü Yayınlandı

Yazar

General Mobile Discovery kullanıcılarının Nisan ayından beri merakla beklediği Android 4.4 KitKat güncellemesinin nihai sürümü bugün yayınlandı. İşte Android 4.4 KitKat güncellemesinin GM Discovery’ye getirdiği yenilikler ve detaylar.

General Mobile’ın 1.5 milyon satış rakamını geride bırakan eski amiral gemisi Discovery modeli için merakla beklenen Android 4.4 Kitkat güncellemesinin final sürümü sonunda OTA yoluyla kullanıcılara dağıtılmaya başlandı.General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü‘nün güncelleme ile alakalı bilgi paylaşmasından sonra merakla beklenen Android 4.4 Kitkat güncellemesi için Temmuz ayında Android 4.4 KitKat Beta sürümünü manuel yükleme seçeneğiyle resmi sitesi üzerinden yayınlayan General Mobile, beta sürümden gelen geri dönüşleri değerlendirerek Android 4.4 KitKat final sürümü OTA yoluyla Discovery kullanıcılarına göndermeye başladı.

Discovery-kitkat-indir28 Kasım’da OTA yoluyla General Mobile Discovery 16 GB kullanıcılarına gönderilen güncellemeyi telefonlarına yüklemek isteyen Güncellemenin cihazınıza gelip gelmediğini Menü/ Sistem Güncelleme/ Yeni Sürümü Kontrol Et adımlarını izlemeli. 654.64 MB büyüklüğünde olan güncelleme Android 4.2 Jelly Bean işletim sisteminden Android 4.4 KitKat işletim sistemine telefonun geçiş yapmasını sağlıyor. General Mobile Discovery 4 GB modeli kullanıcılara henüz OTA yoluyla güncellemeyi sunmayan General Mobile, Discovery 4 GB modeli kullanıcıları için manuel KitKat yükleme rehberi hazırladı.

General Mobile Discovery Elite’te sunulan çift dokunarak uyutma özelliğini Discovery kullanıcılarına da Android 4.4 KitKat güncellemesiyle getiren şirket Android 4.4 KitKat işletim sisteminin sunduğu birçok yeniliği telefonunda kullanıcılarına sunuyor. Güncellemeden sonra Google Play Store ile alakalı hata alındığı ile alakalı geri bildirimler mevcut. Hata ile alakalı General Mobile’ın KitKat sürümüyle alakalı ufak bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. General Mobile Discovery’ye Android 4.4 KitKat güncellemesiyle gelen yeniliklerin bazılarından bahsedecek olursak;gm_discovery-kitkat-gm

 • Yedekleme ve geri yükleme uygulaması
 • Yenilenen kamera uygulaması sayesinde video çekimi sırasında fotoğraf çekim imkanı
 • Otomatik ekran aydınlatması
 • Daha hızlı tarayıcı hızı
 • Çift dokundurarak uyutma özelliği
 • Bildirim panelinin beyaza bürünmesi ve ikonlara spinner efekti
 • Daha hızlı klavye kullanım imkanı
 • Sistem Yöneticisi uygulaması sayesinde hızlandırma ve çöp temizleme
Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: General Mobile Discovery Android 4.4 KitKat Final Sürümü Yayınlandı

 • Ben 16 gb discovery kullanıyorum ama ağ problemi ağı kontrol et hatası alıyorum güncellemeyi yapamadım

  ömer deniz 30 Kasım 2014 12:25 Cevapla
 • Çift dokunarak uyandrma yok uyutma var maalesef… Uyandrma olsa iyiydi…

  mustafa 01 Aralık 2014 11:53 Cevapla
 • Ben yukledim ama telefon ara sıra çok kapsıyor

  hasan 05 Aralık 2014 20:49 Cevapla
 • Google play storeda uygulama güncellemesi sırasında yeterli hafıza yok sorunu yaşıyorum. Uygulama yöneticisinden önbellek temizliği yapıldığında güncellemenin yapılabildiğini duydum ama uygulama yöneticisini yeni sürümden bulamıyorum. Telefon da sistem güncellemesinden sonra takılıp duruyor bir çözümü var mı acaba yardımcı olabilir misiniz? Özellikle güncelleme sorunu için. Teşekkürler :)

  Zeynep 12 Aralık 2014 14:25 Cevapla
 • olmaz olsun boyle guncelleme bıldıgın oyuncak telefon oldu beta surumune gerı cevırdım tekrar tavsıye etmem guncellemeyın

  Hüseyin 15 Aralık 2014 17:26 Cevapla
 • ARTILARI
  1)Storeid uygulaması açılıyor. 2)Efekt eklenmiş. 3)Yeni tema ve kilit ekranı. 4)Hava durumu eklendi. 5)Sistem yönetici eklendi. 6)Üst menü değişti.
  EKSİLERİ
  1)Ekran canlılığını kaybetmiş. 2)Galeri kötü. 3)Müzikçalar uygulaması kötü 4)Telefon hafif yavaş /şimdilik bunlar iyileştirme ile süper olur.

  berkay 19 Aralık 2014 20:39 Cevapla
  • Merhaba, telefonda sistem güncellemeleri sekmesinden güncelleme yaparsam, bütün uygulamalarım, rehberim, resimler falan, verilerim silinir mi ? yoksa normal güncelleme gibi üzerine mi kuracak ?

   BramStoker 23 Aralık 2014 03:25 Cevapla
   • Evet arkadaşım.Tüm bilgilerin siliniyor.O yüzden güncellemeden önce yedeklerini almayı unutma…

    ersin 24 Aralık 2014 08:46 Cevapla
 • İyide müzik ve galeri zaten ise yaramiyor bide tlf on hafizaya almiyor simden tlfona bu sürümü aksak olurmuş bu

  yusuf 26 Aralık 2014 20:18 Cevapla
 • arkadaşlar kütkatı yükledik berbat eski sürüme nasıl geri dönderecez acil dönüş yaparsanız cok sevinirim

  depokozmetik 18 Nisan 2015 01:43 Cevapla

Bir Cevap Yazın