background img
Ara 4, 2014
6 1

General Mobile Discovery 4 GB Android 4.4 KitKat Yükleme

Yazar

General Mobile Discovery 16 GB modeli için OTA yoluyla dağıtılan Android 4.4 KitKat güncellemesinin final sürümü Discovery 4 GB modeli için OTA yoluyla dağıtılmadığı için bu yazımızda General Mobile Discovery 4 GB modeline Android 4.4 KitKat final ROM’u nasıl yüklenir onu anlatıyoruz. İşte General Mobile Discovery 4 GB modeline Android 4.4 KitKat final ROM yükleme adımları ve detaylar.

Discovery modeli ile özellikle 2013 yılının ikinci yarısına fiyat/performans oranıyla damga vurana General Mobile, Discovery modelinin yakalamış olduğu 1.5 milyon adet satış rakamını devam ettirmek için Android platfromuna Discovery Elite, Discovery 2 ve Discovery 2 Mini cihazlarını sunsa da 1.nesil Discovery’nin yakalamış olduğu satış rakamını bu cihazlarında elde edemedi. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle raflarda yerini alan Discovery geçtiğimiz Temmuz ayına kadar Android 4.2 Jelly üzerinde yapılan sistem güncellemeleriyle daha stabil hale geldi. Sunduğu güncellemelerle kullanıcılarını memnun eden General Mobile, Android 4.2’den Android 4.4 KitKat işletim sistemine cihazın yükseltileceği müjdesini vermesinden sonra merakla beklenen Android 4.4 KitKat güncellemesi biraz gecikmeli de olsa Discovery kullanıcıların beğenisine sunuldu. General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü‘nün güncelleme ile alakalı bilgi paylaşmasından sonra Temmuz ayında Android 4.4 KitKat beta güncellemesini manuel olarak kullanıma sunan şirket geçtiğimiz günlerde Android 4.4 KitKat güncellemesini OTA yoluyla kullanıcılarına sundu. General Mobile Discovery’nin 16 GB modeli için OTA yoluyla dağıtılan Android 4.4 KitKat güncellemesi ne yazık ki Discovery 4 GB modelini kullanan kullanıcılara OTA yoluyla dağıtılmadı. General Mobile’ın resmi sitesi üzerinden verilen Android 4.4 KitKat ROM’unu manuel olarak yükleyerek cihazlarını Android 4.4 KitKat işletim sistemine güncelleyebilen kullanıcılar her ne kadar güncellemenin cihazlarına OTA yoluyla dağıtılmamış olmasından dolayı şikayet etseler de güncellemenin cihazlarına dağıtılmış olması sevindirici.

Discovery 4 GB modeline Android 4.4 KitKat güncellmesinin final sürümünü yüklemek isteyen okurlarımıza aşağıdaki adımları takip ederek cihazlarını Android 4.4 KitKat işletim sistemine yükseltebilir.flashplayerandroid

General Mobile Discovery 4 GB Android 4.4 KitKat Nasıl Yüklenir?

1- Yazılım güncellemesi sonrası tüm verileriniz silinecektir! (Rehber, sms, fotoğrafi, video vb.) Güncelleme öncesi tüm verilerinizi yedeklemenizi öneririz. Yedekleme işlemi için Google Play Store’dan Titanium Backup ve Hellium Backup gibi yedekleme programlarını kullanabilirsiniz. Program ile oluşturduğunuz zip dosyası ile tüm uygulamalarınızı yedekleyip custom recovery yoluyla cihazınıza güncelleme sonrası yükleyebilirsiniz. Google Play Store’dan yedekleme programı indirerek uğraşmak istemiyorsanız özellikle telefon rehberinizdeki kişileri, fotoğraflarınızı ve müziklerinizi bilgisayar üzerinden çalışan yedekleme programlarıyla yedeklemenizi öneriyoruz.

2-  SIM kart rehber hafızası ve microSD kart hafızasındaki verilerinizin silinmeyecektir. Güncelleme öncesi rehberinizdeki kişileri SIM kart hafızasına aktarabilir, fotoğraf ve dosyalarınızı microSD kartınıza kopyalayabilirsiniz.

3- Telefonunuzu Android 4.4 KitKat güncellemesine yükseltmek için öncelikle buradan yazılım yükleme aracını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. (yükleme için 2 GB alana ihtiyacınız vardır)

4- İndirmiş olduğunuz exe uzantılı “Yazılım yükleme aracının” üzerine çift tıklayarak programı çalıştırınız.discovery-kitkat_15- Programı çalıştırdığınızda karşınıza kurulum ekranı gelecektir. Yeşil bant içerisinde kalan alanı değiştirmeden kurulumu “Install” butonuna basarak başlatınız. Kurulum tamamlana kadar bekleyiniz.discovery-kitkat_26- Program kurulurken driver yükleme uyarısı çıkacaktır. Program kurulumu tamamlandıktan sonra, driver kurulu uyarısı gelecektir. Lütfen “Bu sürücü yazılımını yine de yükle” seçeneğini seçiniz.discovery-kitkat_37- “Evet” butonuna tıklayarak driver kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

8 – Telefonunuzu güç tuşuna basarak kapatınız.discovery-kitkat_59- Kurulum sonrasında program otomatik olarak açıklacaktır. Ayrıca, programın kısayoluna masaüstünüzden ulaşabilirsiniz. Güncelleme için aşağıdaki adımları izlemeye devam edin.

10- “CheckSWVer” seçeneğinde bulunan tik işaretiniz kaldırınız.

11- “Download” butonuna basınız.

12 – USB kablonuzu telefonunuza takarak bilgisayarınızın telefonunuzu görmesini sağlayınız. USB’yi taktığınızda bilgisayarınızı telefonunuzu görmezse farklı bir USB kablo ile tekrar deneyiniz. Telefonuzu “KAPALI” konumda iken bilgisayarınıza bağladığınızdan emin olun.discovery-kitkat_613- Telefonunuzu bağladıktan sonra işletim sisteminizin driverlarını yüklemeye çalışacaktır. Bu işlem yaklaşık 3 dakika kadar sürmektedir.discovery-kitkat_714- Bu işlem bittikten sonra telefonunuzu USB kablodan çıkartıp tekrar taktığınızda yazılım yükleme işlemi başlayacaktır.discovery-kitkat_815- Sarı çubuk %100 olup aşağıdaki resimdeki “OK” işaretini görünceye kadar bekleyiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın