background img
Şub 23, 2013
0 0

Galaxy S4’ün Kamerasından Yeni Görseller

Yazar

Galaxy S4 Kamera1Samsung’un amiral gemisi Galaxy S4 ile alakalı gündem hiç durulmuyor. Samsung Galaxy S4 ile çekildiği iddia edilen yeni fotoğraflar telefonun kamerası hakkında yeni bilgiler içeriyor.

Samsung’un 14 Mart’ta New York’ta düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtması beklenen yeni amiral gemisinin teknik özellikleri ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Dün Samsung’un yeni amiral gemisinde Samsung Orb Panorama özelliğine yer vereceği iddiası yer almıştı. Samsung’un büyük titizlikle tasarımını gizlediği GT-I9500 model numarasına sahip amiral gemisinin teknik özellikleri hakkında yeni iddia ise kamerası ile alakalı. Google Plus’ta paylaşılan bazı görseller amiral gemisinin kamerası hakkında yeni bilgiler içeriyor. Görsellerin EXIF detaylarında GT-I9500 model numarası gözleniyor.

Galaxy S4 Kamera216:9 formatında çekildiği gözlenen fotoğraflar 4128 x 2322 piksel çözünürlüğünde. Yaklaşık olarak 9.6 megapiksele denk geldiği hesaplanan çözünürlük değerlerinin otomatik mod çekiminde 13 megapiksellik bir kameraya ait oluyor. Diyafram aralığı f/2.2 ve sensör oranı 1/3 inç olan kameranın Samsung’un daha önce geliştirdiğini duyurduğu kendi kamera sensörüne ait olup olmadığına dair bir bilgi yok. Fakat Samsung’un amiral gemi modellerinde Sony’nin sensörlerini kullandığını göz önüne aldığımızda Galaxy S4’ün kamerasının Xperia Z’de yer alan Exmor RS sensörlü 13 megapiksellik kamera olabileceği ön görebiliriz.

Galaxy S4 Kamera3Google Plus’da Şubat ayının başlarında paylaşılan görsellerde Galaxy S4’ün farklı varyanslarının kamerasından görselleri yer alıyordu. İlgili görselleri incelemek için tıklayınız.

Kaynak : Androsym

 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın