background img
Oca 22, 2013
0 0

Galaxy S4’ün İlk Benchmark Test Sonucu

Yazar

Samsung Galaxy S4Samsung’un merakla beklenen telefonu Galaxy S4′ ün test versiyonlarından birisine ait benchmark test sonucu yayınlandı. İşte Samsung Galaxy S4’ün ilk benchmark test sonucu ve detaylar.

Samsung’un 2013 yılındaki amiral gemisi olacağına artık kesin gözüyle bakılan GT-I9500 kod numaralı Galaxy S4 modeline ait yeni iddialar gündemde. Samsung, Galaxy S3’te yakaladığı başarıyı Galaxy S4‘te de yakalamak istiyor. CES 2013’te kapalı kapılar ardında Samsung’un iş ortaklarına tanıttığı ve fikir alışverişinde bulunduğu Galaxy S4 modelinin test versiyonlarından birisine ait AnTuTu benchmark test sonucu yayınlandı.

Yayınlanan benchmark test sonuçlarında Galaxy S4’te Samsung’un CES 2013’te tanıttığı Exynos 5 Octa işlemcisi yer alıyor. ARM Cortex A15 tabanlı 4 çekirdekli 1.8 GHz hızında çalışan işlemci ve ARM Cortex A7 tabanlı 4 çekirdekli 1.2 GHz hızında çalışan işlemciden oluşan Exynos 5 Octa, işlemcileri arasında geçiş yapabiliyor. Yüksek performans gerektiren uygulamalarda devreye giren ARM Cortex A15 tabanlı işlemciye karşılık,yüksek peformans gerektirmeyen işlemlerde ARM Cortex A7 tabanlı işlemciye sahip olan Samsung’un yeni işlemcisinin Galaxy S4‘te test edildiğini görüyoruz.

AnTuTu benckmark test sonucundan 19072 ve 21469 puanlık skor alan Samsung Galaxy S4, Android 4.2.1 işletim sistemine sahip olacak gibi. Test sonuçlarının yazılımda yapılacak olan iyileştirmelerle daha yukarı çıkacağını düşünüyoruz.

Her ne kadar Samsung sessizliğini korusa da,CES 2013’ün en iyisi seçilen Xperia Z‘den sonra Samsung’un amiral gemisinin tanıtımını öne aldığı iddia ediliyor. Samsung’un Galaxy S4’ü WMC 2013’te veya Mart ayı içerisinde düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtması bekleniyor.

Samsung Galaxy S4‘ ün 5 inç Full HD Super AMOLED ekran, 2 GB RAM, 13 MP arka kamera, 2 MP ön kamera ve Android 4.2.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın