background img
May 24, 2013
0 0

Galaxy S4, 10 Milyonu Geçti

Yazar

Galaxy S4Samsung’un 27 Nisan’da satışa sunduğu yeni amiral gemisi Galaxy S4 satışa sunulmasının üzerinden 1 ay bile geçmeden  10 milyon satış rakamına ulaştı. Satışa sunulduğu ilk 5 günde 4 milyon sevkiyat rakamına ulaşan Galaxy S4 kırılması zor bir rekora imza attı.

Samsung’un Mart ayı içerisinde New York’da düzenlediği Unpacked etkinliği ile resmiyet kazanan yeni amiral gemisi Galaxy S4 için aylık 10 milyon satış hedefi koymuştu. Samsung’un koyduğu bu hedefe ilk 19 günde 6 milyon satarak yaklaşan Galaxy S4, henüz 1 ayı doldurmadan hedefi yakaladı. Samsung tarafından yapılan açıklama ile Galaxy S4’ün 10 milyon sevkiyat rakamına ulaşarak dünyanın en hızlı satan android işletim sistemli telefonu olma ünvanını eline geçirdi.

Yeni amiral gemisinin ulaştığı 10 milyon barajına Galaxy S3 50 günde, Galaxy S2 5 ayda, Galaxy S ise 7 ayda ulaşabilmişti. Hali hazırda 110 ülkede satışta olan telefonun önümüzdeki bir ay içerisinde 45 ülkede daha satışa sunulacağı Samsung tarafından açıklandı. Samsung’un Galaxy S4’ün satış rakamı ile beraber Galaxy S4’ün renk seçenekleri arasına dahil edeceği renklerde açıklandı. Açıklamaya göre yaz aylarında Samsung Galaxy S4 Mor ve Kahverengi satışa sunulacak.

Samsung Galaxy S4’ün renk seçenekleri arasına kırmızı ve mavi seçeneklerinin de eklenebileceğini ekleyelim.

Kaynak : Samsung Tomorrow

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın