background img
Mar 7, 2013
0 1

Galaxy S3’e Smart Scroll ve Smart Pause Özellikleri Geliyor

Yazar

Galaxy S3 Smart ScrollSamsung Galaxy S4’ün lansman heyecanının arttığı şu günlerde Samsung’un geçen seneki amiral gemisi Galaxy S3’e Android 4.2 Jelly Bean güncellemesi ile gelecek olan özellikler kullanıcıları heyecanlandırdı. Sammobile tarafından paylaşılan görsellere göre Samsung Galaxy S3’e Smart Scroll ve Smart Pause özellikleri Galaxy S3’e güncelleme ile gelecek.

Geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinin gündeme taşıdığı Galaxy S4’te göz ile takip özelliğinin yer alacağı iddiaları resmiyet kazandı. Sammobile tarafından paylaşılan görsellerle Samsung’un Smart Scroll ve Smart Pause ismini verdiği iki yeni özelliği yeni amiral gemisi ile tanıtacağı iddiaları güçlendi. İlk olarak Samsung Galaxy S4’e ait olduğu iddia edilen görsellerin daha sonra Galaxy S3’e ait olduğu ortaya çıktı. Samsung Galaxy S3’e Android 4.2 Jelly Bean güncellemesi ile gelecek olan özellikler Samsung Galaxy S4’ün 14 Mart’taki lansmanında tanıtılacak.

Smart Scroll ve Smart Pause özellikleri ne gibi yenilikler getiriyor?

Galaxy S3 Smart PauseSmart Scroll özelliği sayesinde kullanıcılar bir metin üzerinde sayfaları göz hareketi ile çevirebilecek. Ayrıca gözün aşağı-yukarı hareketlerini algılayarak okunan metnin konumunu ayarlayan Smart Scroll özelliği Samsung’un android platformuna getireceği yeniliklerden birisi olacak. Crome internet tarayıcısı veya varsayılan internet tarayıcısı, mesaj bölümü ve e-mail ekranında kullanılacak olan gözle takip teknolojisi Samsung’un Galaxy S3’e güncellemeyle sunacağı özelliklerden.

Smart Pause özelliği hakkında henüz net bir açıklama bulunmuyor fakat, gözün hareketlerini algılayan sensör sayesinde video oynatımı kolay hale gelecek. Mesela bu özellik aktif olduğu zaman telefon belli bir saniye bakmadığınızda video oynatımı duracak ve ekrana tekrar bakmaya başladığınızda başlayacak.

Geçtiğimiz sene Galaxy S3’te karşımıza çıkan Smart Stay özelliğini geliştirerek yepyeni bir teknoloji ile karşımıza sunan Samsung’un bu inovasyon çalışmasında İsveçli Tobii şirketi veya Kudüs merkezli Umoove şirketi ile ortaklaşa çalışma yürüttüğü iddia ediliyor.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın