background img
Ara 3, 2012
1 1

Galaxy S3 Mini Batarya Test Sonuçları

Yazar

Ülkemizde satışa yeni sunulan, 1500 mAh batarya sahip Samsung Galaxy S3 Mini’ nin batarya test sonuçları yayınlandı. İşte  Galaxy S3 Mini batarya test sonuçları ve detaylar.

Samsung’ un Ekim ayı içerisinde Almanya’ da tanıttı yeni akıllı telefonu Galaxy S3 Mini, Kasım ayının son gününde ülkemizde satışa sunuldu. Teknoloji mağaza ve sitelerinde 900 – 999 TL fiyat aralığında satışa sunulan Galaxy S3 Mini sınıfındaki birçok android telefonla aynı özellikte bataryaya sahip. Tabi Galaxy S3 Mini’ de bulunan Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminin de batarya performansında etkili olduğunu belirtelim. Galaxy S3 Mini’ nin batarya test sonuçlarına geçmeden önce telefonun teknik özelliklerini hatırlayalım.

Galaxy S3 Mini, 4 inç 480 x 800 piksel çözünürlüğünde, 233 piksel WVGA Süper AMOLED Ekrana, 1 GHz çift çekirdek ST-Ericsson’un U8420 işlemci, 1 GB RAM ve 1500 mAh bataryaya sahip. Ayrıca Galaxy S3′ de yer alan S Beam, S Voice ve Smart stay özellikleri Galaxy S3 Mini’ de de yer alıyor.Tüm teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Galaxy S3 Mini batarya testine ilk olarak 3G üzerinden yapılan konuşma test sonuçları ile başlıyoruz.

Konuşma Süresi Test Sonuçları

Galaxy-S3-Mini-Batarya

Samsung tarafından 3G üzerinden 7 saatlik bir konuşma süresi belirlenen Galaxy S3 Mini belirlenen saatin altında kaldı. Samsung Galaxy S3 Mini’ nin 1500 mAh’ lık bataryası 3G üzerinden yapılan konuşma test sonuçlarına  6 saat 22 dakikalık konuşma süresine  yetiyor.

Galaxy S3 Mini batarya testine internet kullanımında bataryanın performansıyla devam ediyoruz.

İnternette Gezinme Test Sonuçları

Galaxy-S3-Batarya2
Galaxy S3 Mini’ de internet kullanımında gerçekten güzel bir rakam yakalıyor. Galaxy S3 Mini’ nin bataryası 7 saat 38 dakikaya kadar internet kullanımını sunuyor. Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminin web tarayıcılarla olan optimizasyonu Galaxy S3 Mini’ nin bu rakamı yakalamasında en büyük etkenlerden birisi. Çünkü 2000 mAh’ lık bataryaya sahip Galaxy Beam 5 saat 28 dakika ile Galaxy S3 Mini’ den çok daha geride bulunuyor. Galaxy Beam’ de şu anda Gingerbread işletim sistemi bulunmakta.

Galaxy S3 Mini batarya testine video oynatımında 1500 mAh’ lık bataryanın performansıyla devam ediyoruz.

Video Oynatma Test Sonuçları

Galaxy-S3-Mini-Video-Oynatma

Video oynatma test sonuçlarına göre Galaxy S3 Mini 7 saat 46 dakika ile listede yerini alıyor.

Her gün 1’er saat internette gezinme, 3G üzerinden konuşma ve video oynatma işlemleri gerçekleştirildiğinde ise Galaxy S3 Mini’ nin bataryası toplamda 42 saat gidiyor.

GÜNCELLEME

Samsung Galaxy S3 Mini, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile piyasaya çıktı. Bilindiği gibi Flash Player Android 4.0.x üstü cihazlarda 16 Ağustos’ tan itibaren Adobe tarafından çekildi. Artık mobil cihazlar için Adobe, flash player desteği vermiyor. Galaxy S3 Mini’ ye flash player yüklemek için tıklayınız.

***En çok sorulan soruların başında geldiği için yazıya ” GÜNCELLEME ” olarak eklenmiştir.

Kaynak : Gsmarena

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Galaxy S3 Mini Batarya Test Sonuçları

  • Nenelerin 3310u bunlarda daha uzun sure konusma suresine sahip :D

    hakan balaban 08 Aralık 2012 09:48 Cevapla

Bir Cevap Yazın