background img
Oca 21, 2013
0 0

Galaxy S3 İçin Android 4.1.2 Güncellemesi Türkiye’de

Yazar

galaxy s3 premium suiteSamsung’un satış rekorları kıran amiral gemisi Galaxy S3 için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi ülkemizde de dağıtılmaya başlandı. İşte Samsung Galaxy S3 Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin detayları.

Samsung Galaxy S3 için Aralık ayı içerisinde ilk olarak Polonya’dan başlayarak dağıtılmaya başlanan Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi Türkiye’de de dağıtılmaya başlandı. Samsung, Galaxy S3 için hazırladığı Android 4.1.2 güncellemesini Premium Suite adı altında tanıtmıştı. Premium Suite ile Galaxy S3′ e gelecek olan yenilikleri yayınladığı Premium Suite 1 ve Premium Suite 2 videoları ile detaylandıran Samsung, yeni özelliklerin nasıl kullanıldığını da bu videolarda gösteriyor.

Samsung Galaxy S3  için Android 4.1.2 güncellemesi OTA ve Kies yoluyla dağıtılıyor. Galaxy S3 Android 4.1.2 ROM’u Türkiye sürümü, PDA  I9300XXELLB ve CSA I9300OJVELL3  detaylarına sahip. Android 4.1.2 güncellemesinin boyutu ise 833.1 MB.

Güncelleme ile Samsung Galaxy S3’e gelen özellikleri hatırlayacak olursak:

Page Buddy : Telefonunuz sizin eylemlerinize göre yapmak istediklerinize yardım  edecektir. Yani mesela kulaklık taktığınızda otomatik olarak müzik çalar uygulamalarını karşınıza getirecek.

İçeriksel Menü : En çok kullandığınız uygulamaları daha ön planda tutmanıza yarar. Uygulamalarınızı listelediğinizde sık kullandıklarınızı ilk görmenizi sağlacaktır.

İçeriksel Etiketleme : Fotoğraf çekerken eğer GPS ve Wifi gibi bağlantı özellikleriniz açıksa çektiğiniz fotoğrafa hava, tarih ve yer gibi bilgiler otomatik olarak eklenecektir.

Multi Window : En çok beğenilen ve birçok android cihazda olması gereken özelliklerden olan Multi window özelliği ile aynı ekranda iki uygulamayı açabilir ve kullanabilirsiniz.

Otomatik Paylaşma : NFC ve S-Beam özellikleri ile fotoğraflarınızı ‘Auto Share Shot’ modunda hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Okuma Modu : Tarayıcınızdaki metin boyutları ile kolaylıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca paylaşmak için web sayfasına tıklamanız yeterli.

Facebook Kilit Ticker : Facebook haber kaynağınızı kilit ekranında görebilirsiniz.

Paper Artist ( Powerful Multimedia) : Daha önce çekmiş olduğunuz resimlerin üzerinde çok daha kolay düzenlemeler yapabilir ve resimlerinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Kamera ( Düşük Işıkta Çekim ) : Karanlık yerlerde fotoğraf çekmek zordur. Android 4.1.2 güncellemesiyle iyileştirilen düşük ışıkta çekim moduyla çok daha net ve gürültü içermeyen fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kamera ( En İyi Yüz Yakalama ) : Grup resimleri çekmek her zaman zordur çünkü gruptan birisinin fotoğrafta iyi çıkmaması fotoğrafın önüne çıkabilir. ” Best Face ” uygulamasıyla ard arda 5 çekim yaparak gruptan her birey için farklı çekimden seçim yapabilirsiniz.

Kolay Kullanım Modu : Daha iyi erişebilirlik sağlayan ” Easy Mode ” ile en çok kullandığınız 5 wigdetı ana ekranınızda yer alır.Böylece uygulamaları aramak zorunda kalmazsınız.

Ses Ayarları : ” Sound Balance ” özelliği ile Galaxy S3′ de ses dengesini ayarlayabilirsiniz. Kulaklığın her iki tarafına da sesin dağıtımını düzenleyebilirsiniz.

Kurulum Sihirbazı : Galaxy S3′ ü açtıktan sonra hemen erişebilirlik ekranını görebilirsiniz.

Kamera ( Kolay Snap ) : Fotoğraftaki yüzleri algılayarak size sesli uyarı verir.

Galaxy S3 Android 4.1.2 güncellemesini buradan indirerek ODIN üzerinden de kurabilirsiniz.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Galaxy S3 İçin Android 4.1.2 Güncellemesi Türkiye’de

 • merhabalar. ben bu güncellemeyi kurdum ama birşeyi çözemedim. ekranın sol kısmında açılan o yeni menü de kendi hazırda uygulamar var. o kısma kendimizin seçtiği uygulamarı nasıl oraya taşıyacağız. acaba bilginiz varmı bu kısımla alakalı..

  murat 26 Ocak 2013 00:59 Cevapla
 • hotfile hata veriyor yeni bir link verebilirmsnz

  Ahmet 22 Ocak 2014 10:14 Cevapla
  • Hotfile’ın kapatılmasından dolayı link hata vermekteydi. Linkte gerekli güncelleme yapılmıştır.

   Oğuzhan 22 Ocak 2014 12:34 Cevapla

Bir Cevap Yazın