background img
Oca 14, 2013
0 0

Galaxy S Serisi 100 Milyon Satış Rakamını Devirdi

Yazar

Güney Koreli teknoloji devi Samsung bugün Flickr ortamında Samsung Tomorrow kullanıcısı aracılığıyla paylaştığı bir fotoğraf ile Samsung Galaxy S serisinin dünya çapında 100 milyon satış rakamını geride bıraktığını duyurdu.

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki gözde ürünlerini barındıran Galaxy S serisi ilk ürün olan Samsung Galaxy S’in satışa çıktığı Mayıs 2010 ayından bugüne yaklaşık 2 yıl 7 ayda toplam 100 milyondan fazla satmış durumda.

Satış rakamlarını bu noktalara çeken en önemli ürünün 2012 yılına damgasını vuran ve Apple’ın iphone 5’i ile kıyasıya yarışan ve pek çok ülkede geride bırakan Samsung Galaxy S3 olduğunu hepiniz tahmin ediyorsunuzdur. Geçtiğimiz aylarda SGS3’ün pazara çıkışının ardından 4 ay gibi bir sürede 30 milyon satış rakamına ulaştığını sizlerle paylaşmıştık, geçen 3 ayda 10 milyon daha S3 satıldı ve telefonun 7 aydaki satış rakamı 40 milyonu buldu. Bir başka deyişle günde ortalama 190 bin adet Samsung Galaxy S3 satıldı. 

2011 yılının yıldızı Samsung Galaxy S2 de satışa çıktığı günden bugüne kadar yaklaşık 20 ayda 40 milyon satış rakamına ulaşmış durumda. Bu da S2 nin halen popüler olduğunu gözler önüne seriyor ki zaten Samsung da bunun farkında olmalı ki CES 2013 etkinliğinde merakla beklenen Samsung Galaxy S4 yerine Samsung Galaxy S2 Plus ürününü resmen duyurdular.

Bakalım Samsung Galaxy S2 Plus ve yaz aylarında piyasaya çıkması beklenen Samsung Galaxy S4 ne kadar satacak? S2 ve S3 ün başarısını yakalayabilecekler mi?

Kaynak: Android Central 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın