background img
Kas 29, 2012
0 0

Galaxy Note İçin Android 4.1.2 Jelly Bean Sızdırıldı

Yazar

Samsung Galaxy Note GüncellemeSamsung Galaxy Note için Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi sızdırıldı. İşte Samsung Galaxy Note için Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile beraber gelen yenilikler ve indirme linki.

Samsung’ un telefon-tablet melezi  Galaxy Note 7000 piyasaya çıktığı günden beri birçok güncelleme aldı ve en son Samsung’ un geçtiğimiz aylarda  yayınladığı Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi alacak cihazlar listesinde yerini aldı. Hala Türkiye’ de Galaxy Note için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi resmi olarak yayınlanmamış olsa da Samsung’ un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu üst düzey cihazı için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin deneme versiyonu Sammobile tarafından yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note için Xda forumunda benzer bir güncelleme paylaşılmıştı. Sızdırılan bu güncellemenin ardından Samsung’ un resmi blogu olan Sammobile’ da Galaxy Note için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesini Samsung sunucularından çekilen haliyle indirmeye sundu. Resmi bir güncelleme olmayan bu ROM ile cihazınızı Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemine güncelleyebilirsiniz.

20 Kasım’ da oluşturulduğu gözlenen ROM’ un yapı numarası N7100XXDLJ2 olarak geçiyor. 1075.6 MB büyüklüğünde olan Galaxy Note  Android 4.1.2 ROM’ u ile Samsung’ un 5 inçlik telefon-tablet melezinin performansı çok daha iyi hale geliyor.

Samsung Galaxy Note  Android 4.1.2 Yenilikler

 • Bildirim paneli artık daha özelleştirilebilir durumda (Yeni eklemeler )
 • Multi-view özelliği ( Galaxy Note 2’deki ile aynı )
 • Multi- view özelliği devre dışı bırakılabilir durumda
 • Android 4.2 Klavyesi eklendi
 • Direkt arama, Smart Stay, Pop- up play, Page Buddy özellikleri
 • Google Now
 • Daha iyi pil ve arayüz performansı
 • 2 yeni ana ekran modu

Özellikle Multi- view özelliğini ile daha işlevsel hale gelen Galaxy Note‘ da artık iki veya daha fazla uygulamayı aynı anda kullanabileceksiniz. Project Butter sayesinde Galaxy Note, çok daha hızlı ve stabil çalışan bir arayüze kavuşuyor.

Ufak hatalar olsa da neredeyse stabil çalışan bu ROM’ u Galaxy Note cihazınıza kurmak için kaynak kısmında yer alan linke tıklayınız. Odin aracını kullanarak N7000XXLSA üretici yazılımlı ROM’ u yükleyebilirsiniz. Yayınlanan bu ROM’ un test aşamasında olduğunu belirtelim.

Kaynak : Sammobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Galaxy Note İçin Android 4.1.2 Jelly Bean Sızdırıldı

 • Bunu yükledik diyelim, resmi Jelly Bean geldiği vakit onu nasıl alabiliriz peki? Kolay Gelsin

  toto 03 Aralık 2012 18:48 Cevapla
  • en çok merak ettiğim soru

   Burak 15 Ocak 2013 15:54 Cevapla

Bir Cevap Yazın