background img
Ağu 2, 2014
0 0

Flappy Bird Ailesiyle Birlikte Geri Döndü

Yazar

Dong Nguyen tarafından geliştirilen, 2014 yılının ilk iki ayına damga vuran Flappy Bird oyunu Amazon’un 41 ülkede yayına aldığı uygulama mağazası ile tekrardan gündemde. Amazon Appstore uygulamasına ailesiyle birlikte merhaba diyen çılgın kuş Apple Store ve Google Play’e multiplayer özelliğiyle gelmeye hazırlandığının ilk sinyalini verdi. İşte Flappy Birds Family oyunu ile alakalı detaylar.

2013 yılının Mayıs ayında ilk olarak Apple Store’da yerini alana Flappy Bird oyunun popülerlik kazanmasın neredeyse 8 ay sürmüştü. 2014 yılının başında Google Play Store‘da da yerini alan uygulama Android platformunda 1 haftada yakaladığı 10 milyon indirme rakamı ile fenomen oyunlar arasına adını yazdırdı. Geçtiğimiz Şubat ayında geliştiricisi Dong Nguyen tarafından günde 50 bin dolar kazanırken  Apple Store ve Google Play Store’dan kaldırılan uygulama Amazon‘un dün faaliyete geçirdiği uygulama mağazasında yerini aldı.

Amazon Appstore uygulamasında şimdilik sadece Amazon Fire TV‘ler için uyumlu olan Flappy Birds Family uygulaması sunduğu mutliplayer desteği ile rekabeti üst sıralara taşıyor. Dong Nguyen ve Amazon işbirliği ile Amazon TV’lerde yerini alan uygulamanın Ağustos ayı içerisinde Google Play Store’da ve Apple Store’da da yerini alacağı konuşulsa da Amazon’un oyunun sadece kendi cihazlarında kalması için Dony Nguyen ile işbirliği yaptığı da konuşuluyor.

Flappy Birds Family oyununun Amazon Fire TV’de oynanışa aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Kategoriler:
Oyun Canavarı

Bir Cevap Yazın