background img
Eki 15, 2012
0 0

Favi SmartStick ile HDTV’ler Androidleniyor

Yazar

Televizyonum SMART TV değil diye üzülmeyin! Favi SmartStick ile eski HDTV’nizi android ile akıllandırarak bir SMART TV’ye dönüştürebilirsiniz. Teknoloji harikası bu akıllı çubuğu HDTV’nizin HDMI girişine bağlayın ve saniyeler içerisinde eski televizyonunuzda Android İşletim sistemi keyfini yaşamaya başlayın.

Favi Entertainment tarafından üretilen SmartStick’in 2 farklı versiyonu bulunuyor. 4GB Wifi versiyonuna sadece 49 dolara sahip olabilirsiniz. 8 GB Wifi versiyonu ise 89 dolardan satışa sunulmuş durumda. Bu bedeller haricinde herhangi bir ekstra abonelik ücreti ödemeden televizyonuzdan Netfix, HULU, EPIX gibi hizmet sağlayıcılardan film izleyebilir, Pandora veya Spotify vasıtasıyla müzik dinleyebilir, Youtube‘den video izleyebilir veya Facebook, Twitter veya Pinterest gibi sosyal ağlara bağlanabilirsiniz.

SmartStick için Engadget, Gizmodo gibi sitelerde Android 4.1 Jelly Bean ile çalışıyor denilmiş ancak Favi’nin resmi twitter hesabından bir takipçisinin sorusuna yanıt olarak Ice Cream Sandwich ile çalışıyor denilmiş. Biz de Android Canavarı.net olarak Favi’nin iş geliştirme sorumlusu Philip Cristofaro‘ya doğrusunun ne olduğunu sorduk, kendisinden alacağımız cevabımızı yine bu yazı sizlerle paylaşıyor olacağız.

E-mailimize 21/10/2012 itibariyle cevap geldi. Aşağıdan da görebileceğiniz gibi Favi SmartStick Android 4.0.X Ice Cream Sandwich ile çalışıyormuş.

Thank you for your e-mail, and I apologize for the delay. The SmartStick currently runs on ICS. The SmartStick is a stand-alone unit and comes with a IR remote. However, we make a full-functional mini keyboard accessory sold separately for more control and ease of use. We also offer a wall charger accessory for users that do not have a powered UBS port on their TV.

Favi SmartStick’i televizyonunuza bağlayıp çalıştırdıktan sonra ekranda belirecek ana sayfada seçeceğiniz 6 farklı uygulama ve 2 farklı widget olacak. Ekranın üstünde yer alan Browser sekmesiyle internette dilediğinizce surf yapabilir, Video, Music ve Picture sekmeleriyle bağlı bulunan cihazlarınızdaki video, müzik ve resimlere kolayca ulaşabilirsiniz. Apps sekmesiyle ise Google Play’den istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

SmartStick’te ayrıca dahili bir MediaShare uygulaması da mevcut. Bu uygulama sayesinde de masa üstü bilgisayarınızdan veya laptopınızdan oynatacağınız medya dosyalarınızı wireless üzerinden televizyonunuzda büyük ekranda izleyebilirsiniz.

Favi SmartStick

Akıllı çubuğunuzu yine Favi tarafından ek olarak satışa sunulan aksesuarlarla daha da güçlendirebilir ve SMART TV deneyiminizi arttırabilirsiniz. İnternette gezinirken hayatınızı kolaylaştıracak hatta televizyonunuzdan Angry Birds bile oynamanızı sağlayacak Touchpad Mouse içeren SmartStick Keyboard‘a 39 dolara sahip olabilirsiniz.Favi Entertainment tarafından resmi Youtube kanalına yüklenen tanıtım videosuyla sizi başbaşa bırakalım, bu ürün alınır mı alınmaz mı siz karar verin:

Favi SmartStick satın almak için tıklayınız!

Kaynak: Engadget, FAVİ 

Bir Cevap Yazın