background img
Nis 3, 2013
0 0

Facebook’un Yeni Bombası “HTC First”

Yazar

Facebook TelefonuFacebook’un 4 Nisan’da gerçekleştireceği etkinliğe sayılı günler kala Evleaks’den etkinlikle alakalı ilk paylaşım geldi. Evleaks’in paylaştığı bilgiye göre şirket, 4 Nisan’daki etkinlikte “HTC First” adındaki Facebook telefonunu tanıtacak. İşte Facebook’un yeni android telefonu hakkında son detaylar.

Geçtiğimiz aylarda Facebook’un yeni akıllı telefonu olarak lanse edilen HTC Mysth‘in detayları etkinlik öncesi gelmeye başladı. HTC ve Facebook işbirliği ile 4 Nisan’da tanıtılacak olan akıllı telefonun “First” ismine sahip olması bekleniyor. Tayvanlı üretici HTC ChaCha ve Salsa ismini verdiği 2 farklı telefonunu piyasaya sürmüştü. Dünya’nın en büyük sosyal ağı “Facebook” odaklı bu iki telefondan beklediğini bulamayan HTC, 2013 yılında Facebook ile birlikte geliştirdiği yeni telefonu HTC First ile sosyal medyaya tekrardan odaklanıyor.

Facebook’un yarın gerçekleştireceği etkinlik öncesi ünlü Twitter hesabı Evleaks tarafından paylaşılan görsel ile Facebook’un yeni telefonun ismi ve görüntüsü sızdırılmış oldu. Evleaks’in daha önce paylaştığı birçok detay ve görselin doğrulandığını düşündüğümüzde Facebook’un yarın düzenlenecek olan etkinlikte görselde ki telefonu tanıtacağı iddiaları güçleniyor.

Facebook ve HTC işbirliği ile orta segment android telefon pazarında yerini alacak olan HTC First, yazılımıyla da dikkat çekecek gibi. Facebook Home adı verilen yeni bir arayüzün telefonda yer alması bekleniyor.

HTC First’ün beklenen teknik özellikleri ise, 4.3 inç 1280 x 720 çözünürlüğünde ekran, Qualcomm 1 Ghz çift çekirdekli MSM8930 işlemci, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 5 Megapiksel arka kamera ve Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Mark Zuckerberg’in yarın düzenlenecek olan etkinlikte nasıl bir süpriz ile karşımıza çıkacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Evleaks

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın