background img
Haz 26, 2013
0 0

En Güçlü Samsung Galaxy S4 LTE-A Tanıtıldı

Yazar

Samsung Galaxy S4 LTE-ASamsung’un 2013 yılındaki amiral gemisi Galaxy S4 modelinin en güçlü varyansı olan Galaxy S4 LTE-A resmiyet kazandı. Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisi ve LTE Advanced teknolojisine sahip olan telefonun detayları haberimizde.

Samsung’un Mart ayında tanıtımını gerçekleştirdiği ve satışa sunulmasının üzerinden bir ay geçmeden 10 milyon satış rakamını yakalayan amiral gemisinin farklı varyansları piyasada yerini almaya devam ediyor. 4+4 çekirdekli Exynos işlemcili ve Qualcomm Snapdragon 600 işlemcili model olarak 2 farklı varyansla raflarda yerini alan telefonunun kısa sürede farklı varyansları duyuruldu. Nexus arayüzlü Samsung Galaxy S4 Google Edition, suya ve toza karşı dayanıklı Samsung Galaxy S4 Active ve Samsung Galaxy S4 Mini modelinden sonra LTE hızını yaklaşık iki katına çıkaran LTE Advanced teknolojisini kullanan Samsung Galaxy S4 LTE-A resmiyet kazandı.

Samsung Galaxy S4 LTE-A modeli ülkemizde satışa sunulan Galaxy S4 modelinden işlemci ve bağlantı destek özelliği olarak ayrılıyor. LTE Advanced destekli Galaxy S4 ilk olarak sadece Kore’de satışa sunulacak.

Sony’nin dün resmiyet kazandırdığı Xperia Z Ultra modelinde kullanılan 2.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisini bir adım öne taşıyarak 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisini yeni telefonunda kullanan Samsung en güçlü donanıma sahip telefon ünvanını tekrardan elde etti.

Galaxy S4 LTE-A modeli 5 inç Full HD Super AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM, 13 megapiksel kamera, 2600 mAh batarya ve standart olarak 32 GB dahili depolama yer alıyor.

Görselde de görüldüğü gibi LTE Advanced ağları teorik olarak 150 Mbps bağlantı

2.2GHz saat hızı ile akıllı telefon pazarında ilk kez Xperia Z Ultra modelinde boy gösteren Snapdragon 800 çözümü Galaxy S4 LTE-A modelinde 2.3GHz saat hızında çalışıyor. Bu da onu Xperia Z Ultra modelinin önüne geçiriyor. LTE Advanced ağları ile model teorik olarak 150Mbps bağlantı hızlarına kadar çıkabiliyor.

Kaynak: Samsung

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın