background img
Eyl 6, 2013
0 0

Devletin Zirvesinden Turkcell T40’e Yakın İlgi

Yazar

Turkcell T40Turkcell’in 20 Ağustos’ta tanıtımını gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk yerli telefonu Turkcell T40, 5-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası’nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından incelendi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, himayesinde gerçekleştirilen 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası’na katıldı. İstanbul Kongre Merkezi’ndeki Şura’nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Gül Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Turkcell standını da ziyaret etti. Standta sergilenen Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Turkcell T40’ı yakından inceleme fırsatı bulan Cumhurbaşkanı Gül, T40’ın özellikleri ve üretim süreciyle ilgili bilgileri Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Çataltepe‘den aldı. Turkcell T40’ın 2013 yılı içinde Türkiye’de üretimine de başlayacaklarını aktaran Çataltepe, Bakan Binali Yıldırım’a da ilk akıllı yerli telefonun geliştirilmesi konusunda verdiği destek için teşekkür etti.

Turkcell T40, 4 inç 480 x 800 piksel çözünürlüklü LCD IPS ekran, 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm 8225 çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4 GB dahili hafıza ve  Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip. Turkcell Cüzdan uygulamasını düşünülerek NFC gibi başlıca teknolojilerinin yer aldığı telefon, 10.85 milimetre kalınlığıyla 136 gram. 240 saat bekleme, 480 dakika konuşma süresi imkanı sunan telefonda Türkiye’ye özgü bazı özel motiflerde yer alıyor. Turkcell T40‘ın tüm teknik detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

** Basın Bülteninden derlenmiştir.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın