background img
Oca 9, 2013
0 0

Dacor’dan Android Fırın

Yazar

Telefon ve tabletlerle kasıp kavrulan CES 2013’te bilişim teknolojilerinin sıradan cihazlarla buluştuğu uygulamalar da var. Bunlardan biri de Dacor’ın yeni Android fırını.

Dacor Android Fırın

Dacor, ülkemizde pek bilinmese de yurt dışında oldukça tanınan ve oldukça hoş görünümlü ve kaliteli mutfak aletleri üreten bir firma. Bu yüzden Android işletim sistemini bir fırına entegre etme fikrini gerçekleştirmelerine pek şaşırmadık.

Bu ürüne dışarıdan bakınca ilk dikkat çeken kısmı elbette ki kumanda kısmı. Klasik fırınlardaki düğmeler ve saat yerine büyük, dokunmatik bir ekran bulunmakta. İşte bu fırını diğerlerinden farklı kılan nokta burası.

Android işletim sistemi üzerinden e-postalarınızı okuyabiliyor, aklınıza gelen diğer şeyleri de yapabiliyorsunuz. Fırının kontrolü de Android üzerinden çalıştırılan bir program aracılığıyla yapılıyor.

Bir şey pişireceğiniz zaman epey ayrıntılı bir listeden pişireceğiniz yemeği seçiyorsunuz. Ardından pişireceğiniz şeyin ağırlığını giriyorsunuz. Son olarak “az pişmiş”, “normal” veya “çok pişmiş” şeklinde yemeğinizi nasıl istediğinizi seçiyorsunuz. Bu Android fırın, sizin girdiğiniz seçeneklere göre fırın sıcaklığını ve pişirme zamanını ayarlıyor.

Yemeğin pişmesini beklerken evde olmak zorunda bile değilsiniz. Yemek pişince bu akıllı Android fırın cep telefonunuza bildirimde bulunabiliyor. Ayrıca akıllı telefonunuza kuracağınız bir yazılımla fırını uzaktan kontrol etmeniz de mümkün. Böylece sabah yemeğinizi fırına koyup, akşam yoldayken pişirilmeye başlamasını sağlayabilirsiniz.

Dacor’ın bu yeni Android fırını bu yaz piyasada olacak. Tek bölmeli fırının fiyatı 4500 Dolar, çift bölmeli fırının fiyatı 7500 Dolar olarak belirlenmiş. Bizim için epey yüksek fiyatlar olsa da arzu nesnelerimiz arasına girmeyi başardı.

Biz fuara gidemesek de Engadget’daki dostlarımız CES 2013’te ürünü bizzat görmüşler ve videosunu çekmişler. Fırının nasıl kullanıldığını görmek için videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak: Engadget

Kategoriler:
Android Cihazlar

Bir Cevap Yazın