background img
Oca 9, 2013
0 0

Corning Gorilla Glass 3 Yapım Aşaması Video

Yazar

Gorilla-Glass-3Corning şirketi, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılan darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı cam teknolojisi Gorilla Glass serisine Gorilla Glass 3′ ü ekledi. İşte CES 2013′ te tanıtılan Gorilla Glass 3′ ün yapım aşaması ve dayanım testleri.

Geçtiğimiz günlerde Corning’ in Gorilla Glass 3′ ü CES 2013′ te tanıtacağını buradaki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Gorilla Glass 2′ ye göre 3 kat daha dayanıklı cam teknolojisinin kullanıldığı Gorilla Glass 3, halefine göre telefon ve tabletlerin ekranını %50 daha dayanıklı hale getirecek. Ayrıca ekran çizilmelerinin görünürlüğünü % 40 azaltacak olan cam kullanılan malzemelerle daha esnek bir yapıda. Corning tarafından CES 2013′ te görücüye çıkan Gorilla Glass 3, 2 yeni video ile tanıtıldı.

İlk videoda Gorilla Glass’ ın yapım aşamasını simülasyon olarak animasyona aktaran Corning, Gorilla Glass ile çizilmelerin ekranın çatlamasının önüne geçtiğini vurguluyor. Küçük çizilmelerde ekranın kalitesizliğinden çatlamaların meydana geldiğini ve Gorilla Glass ile bunun önüne geçildiğini belirten şirket 2. videoda ise Gorilla Glass 2′ ye karşı Gorilla Glass 3′ ü test ediyor.

Alternatif çizilme ve darbelere karşı koruma özelliği olan camlarla kıyaslanan Gorilla Glass 3 testi başarılı bir şekilde geçiyor.

Gorilla Glass 2 yaklaşık 1.12lb/0.5kg yük uygulandığında çizilmeye başlarken, Gorilla Glass 3 1.8lb/0.8kg yük uygulandığında bile çizilmiyor.

Kaynak : Corning

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın