background img
Oca 4, 2013
0 0

Corning Gorilla Glass 3 Duyuruldu

Yazar

Gorilla-Glass3Akıllı telefon ve tabletlerde kullanılan çizilme ve darbelere karşı dayanıklı cam teknolojisi Gorilla Glass serisine daha dayanıklı bir cam türü ekleniyor. 

Özellikle akıllı telefon ve tabletin kullanım oranının artması ile piyasada daha çok duyulan Corning şirketi, mobil dünyanın gelişmesine paralel yeni bir cam tasarımını CES 2013 fuarında tanıtmaya hazırlanıyor. Her ne kadar bazı kullanıcılar akıllı telefonlarının ekranının çok çabuk kırıldığından dertli olsa da Gorilla Glass teknolojisinin, ne kadar önemli olduğunu aşağıdaki videodaki tanıtımdan izleyebilirsiniz. Ayrıca ekran kırılmalarının başlıca nedeninin cihazların kasa tasarımı olduğunu belirtelim.

Gorilla Glass 2′ ye göre çok daha dayanıklı ve yenileştirmeler içeren yeni Gorilla Glass 3, halefine göre akıllı telefon ve tabletlerin ekranını % 50 daha dayanıklı hale getirecek. Ekran çizilmelerinin görünürlüğünü %40 daha azaltacak olan yeni nesil cam,optik kablolar sayesinde daha esnek bir yapıda olacak.

Gorilla Glass 3‘ te kullanılan camın Gorilla Glass 2’ den 3 kat daha dayanıklı olduğunu belirten Corning yetkilieri, CES 2013 fuarının ilk gününde yeni nesil camlarını sergileyecek. Gorilla Glass 3′ e sahip olan akıllı cihazların 2013 yılının 2. çeyreğinden itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak : CorningGorillaGlass

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın