background img
Kas 8, 2012
0 0

CM10 Dosya Yöneticisi

Yazar

Android tabanlı özel yapım işletim sistemi CyanogenMod’un 10. sürümü için ekip, geliştirimlere son sürat devam ediyor. Bu yeniliklerden şimdilik en sonuncusu CM10 Dosya Yöneticisi. Yeni CM10 Dosya Yöneticisi bir dosya yöneticisinden bekleyeceğiniz temel fonksiyonları en iyi şekilde yerine getiriyor. Dosya ve klasörlerinizi Holo temalı bir arayüz eşliğinde simge, liste veya ayrıntılı liste şeklinde görüntüleyebiliyorsunuz.

Dosya Yöneticisi’nin en can alıcı özelliği ise yeni Erişim Modu ekranı. Bu ekranda 3 seçenek var: Güvenli mod (Safe mode), kullanıcı onay modu (Prompt User mode) ve yönetici modu (Root Access mode). Güvenli modda bir kullanıcı olarak yanlışlıkla sistem dosyalarını silmenizin önüne geçiliyor. Kullanıcı onay modunda tehlikeli bir şey yaptığınızı fark eden dosya yöneticisi sizi uyarıyor. Son mod olan yönetici modunda ise cihaza “Root” olarak erişim sağlamış oluyorsunuz ve istediğinizi yapabiliyorsunuz.CM10 Dosya Yöneticisi Erişim ModuCM10 Dosya Yöneticisi Ekran Görüntüsü

CM10 Dosya Yöneticisi cihazlar için bundan sonra hazırlanan paketlere dahil edilecek. Ama o zamana kadar beklemek istemiyorsanız buradan indirebilirsiniz. Hatta gözleri çabuk yorulanlar için arkaplanı siyah olan bir sürümü bile var.

CyanogenMod ekibinin amaçlarından biri, hazırladıkları programların kullanıcıların büyük bir çoğunluğu için işlevsel olması. Erişim Modu ekranı ile bizce bunu başarmış görünüyorlar. Siz ne dersiniz?

Kaynak: XDA-Developers

Kategoriler:
Uygulama Canavarı

Bir Cevap Yazın