background img
Şub 18, 2013
0 0

Çin’den HTC One Klonu

Yazar

Klon HTC OneHTC’nin 2013 yılındaki amiral gemisi olmasına kesin gözüyle bakılan HTC One modelinin Çin’de klonu yapıldı. GooPhone tarafından klonu Çin’de satışa sunulan telefon GooPhone’un farklı bir reklam çalışması olarak adlandırılabilir.

Çinli üreticilerinin klonlama konusundaki başarısını son olarak Galaxy S3 Mini’den daha üstün donanıma sahip klon Galaxy S3’ü üreterek ispatladığını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Çinli üreticilerden olan GooPhone, iPhone 5 Çin’de satışa sunulmadan önce telefonu klonlayarak Çin’de satışa sunmuştu. Apple’ın Çin’de iPhone 5’i satışa sunması durumunda GooPhone tarafından dava açılacağı uzun süre gündemi meşgul etmişti. GooPhone’un Apple’ı kullanarak sunduğu bu reklamsal çalışma şimdi de HTC’nin karşısında. GooPhone’un klonladığı HTC One, Evleaks tarafından sızdırılan prototipe sahip.

GooPhone, 19 Şubat’ta New York ve Londra’da düzenlenecek olan etkinlikle tanıtılacak olan HTC One modelini telefonun lansmanından önce kopyaladı.  Telefonun özellikleri hakkında şu anda net bir bilgi bulunmuyor fakat telefonun 4.7 inç ekrana, çift sim kart desteğine ve dört çekirdekli işlemciye sahip olduğu iddia ediliyor.

HTC One modelinin ise 4.7 inç FULL HD  1080 x 1920 piksel çözünürlüklü ekran, 1.7 Ghz 1.7 GHz dört çekirdekli  Qualcomm Snapdragon S4 işlemci, 2 GB RAM, 2300 mAh batarya ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Kaynak : GizChina

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın