background img
May 15, 2013
0 0

BlackBerry’nin Popüler Uygulaması BBM Android’e Geliyor

Yazar

BlackBerry AndroidBlakcBerry’nin popüler anlık mesajlaşma servisi BBM bu yaz android platformuna geliyor. BlackBerry cihazlar arasında anlık mesaj ve dosya gönderme imkanı sunan uygulamayı BlackBerry CEO’su Thorsten Heins Android platformu için müjdeledi.

BlackBerry cihazlar arasında popüler olan ve geçtiğimiz yıllara kadar en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan BBM, BlackBerry’nin dışa açılım ve büyüme statejisinin yazılımsal boyuttaki ilk adımı olarak Android ve IOS cihazlar için ücretsiz olarak bu yaz yayınlanacak. BlackBerry cihazlarını şimdiye kadar özel kılan BlackBerry Messenger uygulaması özellikle android platfromunun gelişimi ile geride kaldı. Whatsapp, Viber, MessageMe vb anlık mesajlaşma uygulamalarına rakip olarak Google Play’de yerini alacak olan uygulama Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ve üzeri işletim sistemine sahip tüm cihazlara uyumlu olacak.

Android için yayınlacak olan BBM, ilk olarak mesajlaşma ve gruplar ile Google Play’de yerini alacak. Daha sonra yapılacak olan güncellemelerle görüntülü görüşme ve ekran paylaşım kanallarının da ekleneceği uygulama, android platfromundaki popüler anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma olanağı sağlayan uygulamaların rakibi olarak marketteki yerini alacak. Telefon numaranızı vermeden BBM pini üzerinden arkadaş ekleme ve mesajlaşma olanağı sunan uygulamanın güçlü rakipleri karşısında ne kadar ilgi göreceğini bu yaz göreceğiz.

Kaynak : BlackBerry Blog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın