background img
Eyl 23, 2013
0 0

BlackBerry Android İçin BBM Uygulamasını Erteledi

Yazar

BBM AndroidBlackBerry’nin popüler anlık mesajlaşma servisi BBM’nin Android ve iOS süreci yılan hikayesine döndü. Kanadalı şirket 21 Eylül’de Android platfromu için yayınlayacağı uygulamayı ertelediğini duyurdu.

BlackBerry CEO’su Thorsten Heins‘in yaz aylarında Android ve iOS platformu için BBM uygulamasının dağıtılacağı müjdesinin verilmesinden sonra BBM uygulamasının 21 Eylül’de Android platfromuna, 22 Eylül’de de iOS platformuna çıkacağı bilgisi Kanadalı şirket tarafından paylaşılmıştı. Fakat beklenildiği gibi 21 Eylül’de Google Play’de resmi uygulama yerini almadı. Burada sizlerle paylaştığımız gibi  birçok sahte BBM uygulaması Google Play’de yerini aldı. Android platformu için beklenen tarihte marketteki yerini alamayan uygulama ile alakalı BlackBerry’den açıklama geldi.

BlakcBeryy tarafından yapılan açıklamaya göre resmi sürümü Google Play’de yerini almadan birkaç gün önce sızdırılan BBM uygulamasını 1.1 milyon kullanıcı cihazlarında test etme amacıyla kurdu ve bu sızıntı uygulamanın oluşturduğu sorunlardan dolayı BBM uygulaması Google Play’de ki yerini 21 Eylül‘de alamadı.

Kötü gidişata dur demek için farklı platformlara uygulamasını açmayı hedefleyen şirket söz verdiği günlerde uygulamayı ilgili marketlerde sunamaması şirket için kötü oldu. Geçtiğimiz cuma günü 4500 işçi çıkarımına daha gideceğini açıklayan şirket BBM uygulaması ile nasıl bir çıkış yakalayacak bekleyip göreceğiz.

Kaynak : BlackBerry

** Görsel Androidcentral.com’dan alınmıştır.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın