background img
May 22, 2013
0 0

BİM, 24 Mayıs’ta Stormax Tablet Satacak

Yazar

Stormax Tablet BimFiyat-performans tabletlerinin rekabetini ülkemizde hizmet veren market zincirleri arttırmaya devam ediyor. BİM’in Şubat ayında aktüel ürünleri arasına aldığı 10.1 inç boyutundaki Stormax tablet BİM’in 24 Mayıs aktüel ürünleri arasında tekrardan yerini aldı. İşte 249 TL’den satışa sunulacak olan Stormax tabletin özellikleri.

A101’in 23 Mayıs’ta Samsung Galaxy S3 Mini modelini 679 TL’den satışa sunacak olmasına karşılık BİM’de 10.1 inç boyutundaki Stormax tableti 24 Mayıs’ta 249 TL’den tüketici ile buluşturacak. 10.1 inç boyutunda 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Stormax tablet hakkında Bim’in aktüel ürünler broşüründe detaylı bilgi bulunmuyor. Merpa Sistem güvencesiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Stormax tabletin teknik servisinde ise karşımıza Çizgi-Rma çıkıyor.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan 10.1 inç Stormax tablet, güncel android sürümü ile fiyat-performans tabletleri arasından sıyrılıyor.

10.1 inç Stormax Tablet Teknik Özellikler

  • 10.1 inç 1024 x 600 piksel TFT LCD ekran
  • Boxchip A10 işlemci
  • 1 GB RAM
  • 8 GB dahili hafıza (micro SD kart desteği 32 GB’a kadar)
  • 0.3 MP kamera
  • 6000 mAh batarya
  • Wi-fi 802.11 b/g/n
  • Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi

Tabletin yukarıda yazan teknik özellikleri Bim’in yayınladığı broşürde yer alan teknik özelliklerdir. Tabletin özellikle işlemcisi konusunda, piyasadaki benzer tabletlerde yaşattığı sorunlar yüzünden kullanıcılarda kötü bir izlenim mevcut. A10 işlemcisi stabil olarak çalışmama, ekran ışığının kapanması vb. sorunlarla piyasada belli bir izlenim bırakmış bir işlemci. Tabi bu sorunlar Stormax tablette yer almayabilir.

Tabletin teknik özelliklerinde 0.3 megapiksel kameranın yer aldığını görüyoruz. Ön panele konumlandırılmış, görüntülü görüşme olanağı sağlayan ön kamera tabletin tek kamerası. Tablette arka kamera yer almıyor.

10.1 inç Stormax tablette yer alan HDMI çıkışı sayesinde tabletinizi televizyona bağlayabilir, bu sayede tabletinizi sanki bir media oynatıcı gibi kullanarak televizyonda Full HD film izleyebilirsiniz.

Tablette 6000 mAh batarya yer alıyor. 10.1 inç ekran değerine sahip tablette 6000 mAh’lık bir bataryanın yeterli bir performans sergileyeceğini söylemek güç.

Tabletin grafik işlemcisi hakkında bir bilgi paylaşımında bulunulmamış fakat artık fiyat-performans tabletlerinde görmeye alıştığımız Mali 400 GPU’sunun tablette kullanıldığını düşünüyoruz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın