background img
Kas 5, 2013
0 0

Beyaz Nexus 5’in Detaylı Görselleri Paylaşıldı

Yazar

Beyaz Nexus 5LG-Google işbirliği ile geçtiğimiz hafta resmiyet kazanan LG Nexus 5’in beyaz renki modelinin deyalı görselleri Android Central tarafından paylaşıldı. Beyaz ve siyah renk seçeneklerine sahip olan Nexus 5’in beyaz renkli modelinin detayları haberimizde sizlerle. 

Eylül ayının ilk günlerinde Android ve Crome OS şefi Sundar Pichai tarafından ilk duyurusu yapılan Andorid 4.4 KitKat‘ı simgeleyen KitKat heykelinin ofis bahçesinde yer alırken görüntülenen Nexus 5 uzun süren sızıntılardan sonra geçtiğimiz hafta resmiyet kazandı.
4.95 inç Full HD ekran, 2.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ve 2 GB RAM değerleri ile üst segmentte yer alan Nexus 5’in tüm teknik detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. Nexus 5 ile birlikte Google, Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 4.4 KitKat‘a da resmiyet  kazandırdı. Özellikle 512 MB RAM değerine sahip olan tüm cihazlara destek sunmasıyla ön plana çıkan Android 4.4 KitKat‘ın Android platformuna getirdiği bütün yeniliklere buradaki yazımızdan göz atabilirsiniz.
nexus-5-white-02Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan Nexus 5 ABD, Almanya, Avustralya, İngiltere, İspanya, İtalya, Kanada, Japonya ve Güney Kore’de Google Play üzerinden satışa sunuldu.16 GB dahili hafızaya sahip olan modelinin fiyatı 349$ iken 32 GB’lık model 399$’dan alıcı buluyor. İki farklı renk seçeneğine sahip olan telefonun beyaz renkli olan modelin tamamı beyaz renge sahip değil. Beyaz renkli Nexus 5’in sadece arka panelinde beyaz renk hakim. Telefonun diğer kenarları ise siyah renginde. Android Central’ın iddiasına göre beyaz ve siyah renk arasında kullanılan malzeme kalitesinde ufakta olsa bir fark var.
Türkiye’ye 2013 yılının sonunda veya 2014’ün ilk ayında gelmesini beklediğimiz Nexus 5‘in Türkiye fiyatı hakkında şu anda herhangi bir bilgi bulunmamakta. nexus-5-white-04 nexus-5-white-08nexus-5-white-10
Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın