background img
Şub 28, 2013
0 0

Avea, Xperia Z Satışlarına Hazırlanıyor

Yazar

Sony Xperia ZAvea, Ocak ayında düzenlenen CES 2013’te tanıtılan ve Şubat ayı başında ülkemizde de düzenlenen etkinlikle görücüye çıkan Xperia Z’nin satışı için düğmeye basıyor. Mart ayı içerisinde ülkemizde satışa sunulacak olan Xperia Z, Avea İletişim Merkezlerinde satışa sunulacak.

Avea tarafından yapılan açıklamaya göre Avea, 25 Şubat’ta Barcelona’da başlayan Mobi Dünya Kongresi 2013’ten Xperia Z ile dönüyor. Telefonun çıkış tarihi hakkında net bilgi paylaşmayan Avea, Mart ayı içerisinde düzenleyeceği kampanyalarla telefonu satışa sunacak. HTC’nin yeni amiral gemisi HTC One için Mart ayının ilk haftasında web sitesi üzerinden ön siparişleri toplayacağını daha önce açıklayan Avea’nın Xperia Z içinde ön sipariş toplayacağını düşünüyoruz.

Avea tarafından Xperia Z ile alakalı detaylı duyuru yapıldığında sizlerle paylaşacağız.

Sony Xperia Z, 5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde TFT OptiContrast ekran,1.5 GHz hızında çalışan krait mimarili 4 çekirdekli  Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci, Andreno 320 grafik işlemci, 13 MP Exmor RS arka kamera, 2.2 MP Exmor R ön kamera, 2 GB RAM ve 2330 mAh bataryaya sahip.

Kaynak : Avea

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın