background img
Eki 16, 2012
0 0

Apple ve Samsung’un İlişkisi Azalıyor

Yazar

Dünyanın çeşitli yerlerinde görülen davalar sebebiyle Apple ve Samsung‘un arası iyice açıldı. Yine de Samsung hâlen Apple’ın en büyük işlemci ve hafıza yongası tedarikçisi. Fakat bu durum Apple tarafından istenmiyor ve yakında değişecek gibi görünüyor.

Apple ve Samsung A6 Üzerinde Beraber Çalışmayacak

Korea Times’ın haberine göre bir Samsung yetkilisi iki firma arasındaki ilişkinin son zamanlarda değiştiğini söylüyor: “Apple zaten rakibinin teknolojisini kullanmayacağını açıkça belirtmişti.”

Haberde isimsiz bir kaynaktan gelen bilgiye göre Apple ve Samsung’un A6 işlemcisi için tasarım aşamasında işbirliği yapmadığı da söyleniyor. Bunun yerine Samsung sadece fabrikalık görevini üstleniyor. Tasarımlar Apple tarafından yapılıyor ve Samsung doğrudan Apple’dan gelen tasarımı üretiyor.

Bu durum, iki firmanın da işlemcinin tasarımında ve geliştirilmesinde görev aldığı eski iş planına göre büyük bir değişiklik aslında. Apple’ın üretimi TSMC ve hatta Intel gibi başka kuruluşlara aktarma planları da var ve bu aktarım işlemci haricinde hafıza yongaları, ekranlar ve depolama birimlerini de içeriyor.

Daha ileriki safhalarda Apple üretim için kendi içine dönebilir. Ancak her ne olursa olsun, Samsung en büyük müşterisini kaybedecek. Geçtiğimiz günlerde Samsung’da Baş Sistem Mühendisi pozisyonunda bulunan Jim Mergard’ın Apple’a geçmesi de tüm bu haberleri doğrular nitelikte.

Sizce Samsung endişelenmeli mi? Yoksa yalnızca akıllı telefon satışlarıyla işi götürebilir mi?Kaynak: The Korea Times

Etiketler:
· ·
Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın