background img
Şub 28, 2013
0 0

Angry Birds Toons 16 Mart’ta Başlıyor!

Yazar

Hayatımıza girdiği 2009 yılından bu yana 1 milyardan fazla indirilen, Aralık 2012 itibariyle 263 milyon aylık aktif kullanıcısı olan Angry Birds fenomeninin çizgi filmi geliyor! Angry Birds Toons 16-17 martta prömiyer yapıyor.

Finlandiyalı Rovio Entertaintment tarafından ilk olarak 2009 yılının Aralık ayında iOS için geliştirilen Angry Birds oyunu kısa bir sürede App Store üzerinden 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. Oyunun kısa zamanda bu kadar popüler olması üzerine Android başta olmak üzere Symbian ve Windows Phone versiyonları da geliştirildi ve ilgili marketlerde yerini aldı. Mobil dünyadan sonra web ve pc tabanlı Angry Birds oyunları da hayatımıza girdi ve Google Chrome üzerinden oyunu oynamaya ve pc versiyonlarını satın almaya başladık.

Giderek popülerliği artan ve bağımlılık yapan oyun 2010 yılın ekim ayında Angry Birds Seasons isimli yeni versiyonuyla karşımıza çıktı. Angry Birds Seasons’ı Mart 2011’de Angry Birds Rio, Mart 2012’de Angry Birds Space ve Ekim 2012’de Angry Birds Star Wars oyunları takip etti.

Rovio oyun satışlarının yanı sıra Angry Birds Shop üzerinden çeşitli ürünler satarak cirosunu katlamaya devam etti.

Rovio’nun geçtiğimiz gün resmi blogu üzerinden paylaştığı habere göre Angry Birds çılgınlığı çizgi film dünyasına da sıçrayacak ve Angry Birds Toons ismine sahip olacak çizgi film 16 Mart’ta ilk bölümüyle dünyaya merhaba diyecek.

Piggy Island’ın kapılarını bizlere açacak olan çizgi film serisinin 52 hafta boyunca süreceği ve her bir bölümün 3 dakika uzunluğunda olacağı konuşulurken, hangi medya ortamlarında ve cihazlarda izlenebileceği de henüz netleşmiş değil.

Rovio tarafından paylaşılan Angry Birds Toons fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak: Rovio

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın