background img
May 29, 2015
0 0

Android M’nin İsmi Milkshake Olabilir

Yazar

Android M işletim sisteminin tanıtılmasından sonra Android M işletim sisteminin isminin “Milkshake” olacağı ile alakalı görseller Google yöneticisine açıklama yaptırdı.

Android M işletim sisteminin 28 Mayıs’ta Google I/O 2015 etkinliğinde resmiyet kazanmasından sonra Android M işletim sisteminin versiyon numarasını ve adı ile alakalı iddialar arttı. Google I/O 2015 etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Sundar Pichai’den sonra sahnede yerini alan David Burke’nin Android Wear kol saatindeki “Milkshake” görseli Android M işletim sisteminin isminin “Milkshake” olacağı ile alakalı iddiaların sosyal medyada yer almasına neden oldu.

 


Reddit forumlarından bir kullanıcının dikkatinden kaçmayan “Milkshake” görseli Google’ın Başkan Yardımcısı David Burke’ye sosyal medyadan açıklama yaptırdı. David Burke, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Android M işletim sistemi için Milkshake iddialarının abartılı olduğunu Android M işletim sisteminin M ile başlayan farklı şekerleme ve içeceklerin olabileceğini söyledi.

David Burke’nin açıklamalarına rağmen Android M işletim sisteminin Milkshake ismi ile çıkacağı, David Burke’nin bir anlık dikkatsizliği model isminin belli olmasını sağladığı ile alakalı paylaşımlar çoğunlukta. Google’ın daha önce Android 4.4 KitKat heykelinin açılışında Nexus 5’i yanlışlıkla sızdırdığını düşündüğümüzde Android M işletim sisteminin Milkshake ismine sahip olma olasılığın diğer isim iddialarına göre daha yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Android M işletim sisteminin çıkış tarihi ve Google I/O etkinliğinde tanıtılan diğer uygulamalara buradaki  Google I/O 2015 haber setimizden ulaşabilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın