background img
May 29, 2015
0 0

Android M Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Yazar

Android M işletim sisteminin 28 Mayıs’ta resmiyet kazanmasından sonra Google, geliştiricileri daha fazla bekletmedi ve Android M ön izleme ROM’larını geliştiricilere sundu. Android M ön izleme sürümü ile birlikte Android M işletim sisteminin final sürümünün son kullanıcı ile buluşacağı tarihte belli oldu.

Google Kıdemli Başkan Yardımcı Sundar Pichai’nin açılış konuşması ile başlayan Google I/O 2015 ekinliği beklediğimiz gibi Android M işletim sisteminin resmiyet kazandığı etkinlik olarak gündemde yerini aldı. Android M işletim sistemi ile material design tasarım anlayışını devam ettiren Google yazılımsal olarak sunduğu yeniliklerle Android platformunu geliştirmeye devam ediyor. Android M işletim sisteminde sunduğu yenilikleri 6 ana başlıkta duyuran teknoloji devi, özellikle uygulama izinleri konusunda yaptığı radikal değişiklik, Android Pay mobil ödeme sistemi, nesnelerin interneti için geliştirdiği işletim sistemi Brillo ve yeni fotoğraf uygulamasıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı desek yanlış olmaz.

Android-M-SurecAndroid M işletim sistemini deneyimlemek isteyen geliştirici ve Android tutkunlarını daha fazla bekletmek istemeyen Google, Android M ön izleme sürümünü developer sitesine koydu. Android M işletim sisteminin ön izleme 1 sürecine Mayıs ayında başlayan Google, Haziran ayı içerisinde ön izleme 2 sürecini başlatacak ve geliştiricilere OTA yoluyla Android M güncellemesini sunacak. Temmuz ayında öz izleme 3 sürecini başlatacak olan Google yine OTA yoluyla Android M güncellemesini geliştiricilere sunarak süreci Android M final sürümü ile yılın 3. çeyreğinde yapacak.(Temmuz-Ağustos-Eylül)

Android M işletim sisteminin final sürümünü yeni Nexus cihazıyla birlikte yılın 3.çeyreğinde duyuracak olan Google, Android One (General Mobile 4G vb.) projesi kapsamıdaki cihazlara, Nexus cihazlara ve Google Play Edition cihazlara final güncellemesini yılın 3.çeyreğinde sunacak.

Google I/O 2015 etkinliği kapsamında tanıtılan Android M işletim sisteminin sunduğu tüm yeniliklere buradaki haber setimizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Android Developer

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın