background img
May 29, 2015
0 0

Android M Geliştirici Ön İzleme Sürümü İndir

Yazar

Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtılan Android işletim sisteminin en güncel sürümü Android M işletim sisteminin geliştirici ön izlemesi Nexus 5, Nexus 6 ve Nexus 9 kullanıcıları için indirmeye sunuldu.

Android 5.0 Lollipop işletim sisteminden sonra Android M işletim sistemiyle mobil işletim sistemini geliştirme kararı alan Google, 28-29 Mayıs’ta San Francisco’da düzenlenen Google I/O 2015 etkinliğinin açılış konuşmasından Android M işletim sistemine resmiyet kazandırdı. Android Lollipop işletim sistemiyle Android platfromuna gelen material design tasarım anlayışını bozmadan yazılımsal yeniliklerle Android M işletim sisteminde maksimum kullanıcı memnuniyeti sunmayı amaçlayan Google, Android M işletim sistemini deneyimlemek için geliştiricilere sundu.

Nexus5-Android-MAndorid M işletim sistemini cihazlarına kuran geliştiricileri de düşünen Google, Android M için sunacağı Preview sürüm güncellemelerini geliştiricilere OTA yoluyla sunacak. Geliştirilerin sürekli yedek alarak yeni çıkan güncellemeyi flashlamasındaki zaman kaybının önüne OTA yoluyla yapılacak otomatik güncellemelerle geçmeyi hedefleyen Google, daha fazla geliştiricinin Android M geliştirici ön izleme sürümünü indirmesi için elinden geleni yapmış diyebiliriz.

Eğer Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 veya Nexus Player sahibiyseniz buradan cihazınıza uygun Android M ön izleme sürümünü indirebilirsiniz. Android M kurulum bilgileri için Google’ın hazırlamış olduğu dökümana ise buradan ulaşabilirsiniz.

Android M işletim sisteminin çıkış tarihi ve Google I/O etkinliğinde tanıtılan diğer uygulamalara buradaki  Google I/O 2015 haber setimizden ulaşabilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın