background img
Ağu 9, 2014
0 0

Android L Geliştirici Ön İzleme Sürümü Güncellendi

Yazar

Google’ın Haziran ayı içerisinde düzenlediği I/O 2014 etkinliğinde resmiyet kazandırdığı Android işletim sisteminin yeni sürümü Android L güncellendi. Google’ın sağlık platfromu olan Google Fit için güncellendi.

Giyilebilir akıllı cihazların popülaritesinin giderek artmasının ardından giyilebilir akıllı cihazlar için özel işletim sistemi Android Wear‘a resmiyet kazandıran Google geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediği etkinlikle görücüye çıkarttığı Google Fit platformuyla sağlık sektörüne ne kadar önem verdiğini gösterme niyetinde. Google Fit ‘in geliştirici ön izleme sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Google, Fit platformu için Andorid L işletim sisteminin geliştirici ön izleme sürümünü de güncelledi.

LPV79 yapı numarası ile yayınlanan Android L işletim sisteminin ilk geliştirici ön izleme versiyonu yayınlanan yeni güncelleme ile LPV81C yapı numarasına sahip Android L işletim sistemine yerini bıraktı. Material Design adı verilen yeni tasarım anlayışını Android platformuna kazandıracak olan Android L işletim sistemi sonbahar ayında düzenlenen etkinlikle Nexus 6 ile birlikte Android platformunda yerini alması bekelniyor.

Android L işletim sisteminin geliştirici ön izleme sürümünün yenilenen versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın