background img
Tem 15, 2013
0 0

Android Cihazınız İçin Mobil Deklanşör

Yazar

ShuttrKevin Yau Leung (Kevin Leung) tarafından Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkan Bluetooth kontrollü mobil deklanşör cihazı ilgi görüyor. Kickstarter’da 10 bin dolar hedefini aşan Muku Shuttr projesi şu anda Dünya’nın en ince mobil deklanşörü.

Parlak bir fikriniz olduğuna inandığınız fakat yeterli finansal destek bulamadığınız projeleriniz için Kickstarter bulunmaz bir fırsat. Şimdiye kadar birçok projenin bağış kampanyaları ile hayat bulduğu Kickstarter, mobil cihazlar için farklı bir proje ile karşımızda. Hong Kong merkezli Muku Labs şirketinin sahibi Kevin Leung’un hayata geçirmek için 10 bin dolar destek beklediği proje hedeflenen miktarı aştı.  Profesyonel fotoğrafçılıkta karşımıza çıkan AV girişine bağlanan WU-1a Wifi aparatı veya DSLR Controller uygulaması ile DSLR fotoğraf makinesinin deklanşör görevinin üstlenilmesi Muku Shuttr projesi ile mobil cihazınıza geliyor.

Muku ShuttrMuku Shuttr, Bluetooth frekansı ile çalışan ve iOS ve Android işletim sistemi ile çalışan deklanşör görevi gören uzaktan kumanda. Oldukça basit bir tasarıma sahip olan Shuttr sadece bir düğme ve anaharlık deliğinden ibaret. Samsung Galaxy S4, Galaxy S3, Galaxy Note 2,Galaxy Note 8.0, Galaxy Note 10.1, Nexus 4 ve Nexus 7 tarafından desteklenen Muku Shuttr cihazının kullanımı da oldukça basit. Bluetooth frekansı üzerinde ilgili cihazlarla eşleştirme yapılarak kullanılan cihaz, telefon veya tabletinizin deklanşörünü kontrol etmenizi sağlıyor. 10-30 metre arasında sorunsuz olarak çalışan Shuttr cihazı 2 yıl boyunca pil değişimine ihtiyaç duymadan sorunsuz olarak çalışabiliyor. Tabi cihazı kullanım sonrası kapatmanız ve kullanım sürenize göre bu süre değişebilir.

HTC One, HTC One X+, Sony Xperia Z ve Xperia S içinde hiçbir uygulama yüklemeden cihazın çalışması için çalışmalarının sürdüğünü proje sayfasına ekleyen Kevin Leung, Shuttr cihazının Bluetooth 3.0 ve Andorid 4.1 ve üstü donanıma sahip cihazların destekleyebileceğini belirtiyor. 29$ rehin ile projede hedeflediği miktara ulaşan Kevin Leung, Muku Shuttr cihazının Ekim ayından itibaren teslimatına başlayacak.


Kaynak : Kickstarter

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın