background img
Eyl 24, 2013
0 0

Android Cihaz Yöneticisine Uzaktan Kilitleme Özelliği Geldi

Yazar

Android Cihaz YonetimiGoogle tarafından geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan Android Cihaz yöneticisi uygulamasına cihazınızı uzaktan kilitleme özelliği eklendi. Android Cihaz Yönetici uygulaması ile cihazının güvenliğini en üst seviyede tutabilirsiniz.

Ağustos ayı içerisinde Google tarafından yapılan açıklamayla, Android cihazların çalınma, kaybolma vb. durumlarda güvenliğini ek bir uygulamaya gerek duymadan sağlamak için Android Cihaz Yöneticisi projesi hayata geçirdi. Android platformunda bazı 3.parti yazılımlarla daha önce sağlanan cihaz yerini tespit etme ve cihazı uzaktan yönetme gibi özellikler Google’ın Android Cihaz Yöneticisi projesi ile direk Google tarafından sağlanmaya başlandı.

Android Cihaz Yönetici projesinde çeşitli geliştirmelerde bulunan Google, cihaz yöneticisine uzaktan kilitleme özelliğini ekledi. Android cihazınızı yeni bir PIN ile uzaktan kilitlemenizi sağlayan yeni özellik Google’ın güvenliğe verdiği önemi bir kez daha gösteriyor. Kilitle seçeneğini kullanmak istediğinizde karşınıza “Cihazınız yeni bir şifreyle kilitlenecektir. Cihazınız bulunduktan sonra bu şifreyi sıfırlamalısınız. Google hesabı şifrenizi kullanmamanızı öneririz.” ifadesi geliyor. Önceki ekran kilit deseni gibi çeşitli şifreleri devre dışı bırakabildiğiniz uygulamayı uçuş modundaki bir cihazda kullanabilmeniz için cihazının öncelikle Google sunucuları ile bağlantı kurması gerekiyor.

Google tarafından sunulan bu hizmeti kullanmak için buradan Android Cihaz Yöneticisi sayfasında kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın