background img
Eki 16, 2014
0 0

Android 5.0 Lollipop Heykeli Yerini Aldı

Yazar

Andropid işletim sistemin en güncel sürümü olan Android 5.0 Lollipop işletim sisteminin resmiyet kazanmasınının ardından Google’ın Mountain View Android ofis bahçesinde yeni işletim sistemini simgeleyen Android 5.0 Lollipop heykeli yerini aldı.

Haziran ayında düzenlenen Google I/O 2014 etkinliğinde resmiyet kazanan Android L kod isimli Android işletim sisteminin en güncel sürümü Android 5.0 Lollipop, Mountain View ofis bahçesinde yerini aldı. Google’ın Androi işletim sisteminin ilk sürümünden itibaren sürdürdüğü Mountain View’de yer alan Andorid ofisinin bahçesine güncel sürümü simgeleyen heykel açılışı Andorid 5.0 Lollipop için de gerçekleşti. Android şeflerinden Sundar Pichai‘nin de katıldığı törende Google, çalışanlarına lollipop ikramında bulundu.

Android 5.0 L işletim sistemiyle birlikte Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player modellerine resmiyet kazandıran Google, Android işletim sistemine ayrıca Material Desing adı verilen yeni tasarım dilini de güncel sürümle kazandırdı. Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle birlikte Android platfromuna gelen tüm yeniliklere buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın