background img
Eyl 21, 2013
0 0

Android 4.4 KitKat’da Arayüz Değişimi Geliyor

Yazar

Android 4.4Android’in yeni sürümü olan Android 4.4 KitKat’ın hangi yenilikleri getireceğinin üzerinde sır perdesini Güney Kore için güncellenen Android klavye bir nebze de olsa ortadan kaldırıyor. Google Play’de yer alan görsellere göre Android 4.4 KitKat ile Google arayüzde değişikliğe gidiyor.

Eylül ayının ilk günlerinde Sundar Pichai tarafından ilk duyurusu yapılan Android 4.4 KitKat sürümünün Android 4.3 Jelly Bean işletim sisteminden ne gibi farklılıklar taşıyacağı bilgisi henüz netlik kazanmadı fakat Google’ın Güney Kore için dün güncellediği Android klavye uygulamasında yer alan örnek görsellerde Android 4.4 KitKat‘da sunacağı arayüzün yer aldığı iddia ediliyor.

Güney Kore için güncellenen Android klavye uygulamasındaki görselleri Android 4.4 KitKat haberlerinde yer almasından sonra değiştiren Google görsellerin yayılmasına engel olamadı. Android 4.4’ü simgeleyen KitKat heykelinin ofis bahçesinde yer almasıyla alakalı Youtube kanalına yüklenen videoda ilk kez Nexus 5‘i gösteren ve videoyu daha sonra yayından kaldıran Google, Android 4.4’de sunacağı yeniliklerle alakalı da aynı yolu izliyor.

Android-4.4-4.3-debug-iconsPhandroid’in paylaştığı görsellerde Android 4.4 ile Google’ın arayüzde değişikliğe gideceği gözleniyor. Durum çubuğunda yer alan görsellerin mavi değilde gri renkte olduğunu gözlemliyor. Ayrıca Wi-Fi simgesinde de boyutsal bir değişiklik göze çarpıyor. Görsellerde en dikkat çekici nokta ise hata ayıklama simgesi. Android’in yeni sürümü olmasına kesin gözüyle bakılan fakat Nestle-Google işbirliği ile Android 4.4 KitKat’a yerini kaptıran Android 5.0 Key Lime Pie‘ı simgeleyen limonlu tart hata ayıklama simgesi güncellenen Güney Kore Android klavyesinde yerini alıyor. Daha önce burada sizlerle paylaştığımız Nexus 5’in Benchmark testinde de Key Lime Pie ifadeleri yer alıyordu.

Google’ın 14 Ekim’de LG Nexus 5 ve Asus Nexus 10 modelleriyle birlikte tanıtması beklenen Android 4.4 KitKat işletim sisteminin ne gibi yenilikler sunacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Phandroid

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın