background img
Eyl 23, 2013
0 0

Android 4.4 KitKat Yüklü Nexus 4 Görüldü

Yazar

Nexus 4 Android 4.4Android’in yeni sürümü Android 4.4 KitKat ile çalışan Nexus 4 ortaya çıktı. İşte Google’ın 4.nesil Nexus cihazında görüntülenen Android 4.4 KitKat’ın getirdiği yenilikler ve detaylar.

Android ve Crome OS şefi Sundar Pichai‘nin Eylül ayının ilk günlerinde yaptığı açıklama ile resmiyet kazanan Android 4.4 KitKat’ın hangi yenilkleri sunacağının üzerindeki sır perdesi henüz tam olarak aralanmış değil. Geçtiğimiz günlerde Google’ın Güney Kore için güncelleme yaptığı Android klavye uygulamasında ilk olarak görselleri ortaya çıkan Android 4.4 KitKat, bu kez Nexus’te görüntülendi. Güney Kore için Android klavye güncellemesinde Google’ın Android 4.4 KitKat ile  burada sizlerle paylaştığımız gibi bazı arayüz değişikliklerine gideceğini gözlemlemiştik.

AndroidPolice.com’un paylaştığı yeni görsellerde Android 4.4 KitKat işletim sistemi hakkında azda olsa bir bilgi sunuyor. İlk olarak paylaşılan görsellerde  Android 4.2 stok android arayüzde yer alan duvar kağıdı Android 4.4 KitKat’da karşımıza çıkıyor. Google Arama Wigdet’ı, Müzik Çalar, Hangouts, Crome Mesajlaşma  ve Telefon simgelerin yer aldığı ana ekranda öğelerin tasarımlarında bazı ufak değişikler göze çarpıyor. Mesajlaşma uygulamasında gülücük ikonu yerine üç çizgi tasarıma sahip bir ikon Android 4.4 KitKat ile geliyor.

Android 4.4 KitKatMesajlaşma uygulamasında değişim arayüzde de devam ediyor. Arama, yeni mesaj oluştur ve ayarlar butonlarının tamamı artık uygulamada üst bölümde yer alıyor. “Mesaj Yok” uyarısını görselle destekleyen Google mesajlaşma uygulamasında tasarım değişikliğine gidiyor.

Arama ekranında mesajlaşma uygulamasındaki gibi tasarım değişikliğine giden Google bu kez mavi renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Beyaz arka planda mavi tonları tercih eden Google, paylaşılan görsellere göre arama ekranında renk değişikliği hariç çok fazla değişiklik yapmayı düşünmüyor.

Son olarak “Telefon Hakkında” bölümünde Android 4.4 KitKat Nexus 4’de karşımıza çıkıyor. Android 4.4 KitKat yüklü Nexus 4’de kernel sürümünde değişiklik gözlemleyemediğimiz ekleyelim. Google’ın Android 4.4 KitKat ile 64 bit desteği sunacağı iddiası yer alıyor fakat bu konuda henüz net bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak : Android Police

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın