background img
Eyl 4, 2013
0 0

Android 4.4 KitKat İle Alakalı İlk Video Yayınlandı

Yazar

Android 4.4 KitkatAndroid işletim sisteminin yeni sürümü Android 4.4 KitKat Android ve Crome OS işletim sistemi takım şefi Sundar Pichai’nin Twitter ve Google Plus hesabından yaptığı açıklama ile resmiyet kazandı. Android işletim sisteminin yeni sürümü Nestle’nin sevilen çikolatası KitKat’ın adını taşıyacak.

Google, Android işletim sistemine alfabetik olarak yiyecek isimlerini kullanmaya Android 4.4 KitKat ile devam ediyor. Android işletim sisteminin yeni sürümünün Android 5.0 Key Lime Pie olacağı iddiaları Google çalışanı Mau Cornet’ın paylaştığı Android’in gelişim sürecini gösteren görselle güçlenmişti. Fakat Android  ve Crome OS işletim sistemi takım şefi Sundar Pichai‘nin yaptığı açıklama gündemi birden değiştirdi. Google’ın farklı bir pazarlama stratejisine başvurarak Nestle ile işbirliği içerisine girdiği Android 4.4 KitKat’ın duyurulması ile ortaya çıktı.

Android 4.4 KitKat işletim sisteminin ilk resmi videosu farklı bir senaryoya sahip. KIT KAT Youtube hesabından yayınlanan videoda KitKat’ın yetkili isimlerinden Chrisopher Catlin, Nestle’nin çikolatalı gofretini sanki bir mobil cihaz yada işletim sistemiymiş gibi anlatıyor. Android 4.4’ün KitKat kısmının anlatıldığı bu ilginç reklam videosu ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

ABD ve İngiltere KitKat’la birlikte Nexus 7 veya Google Play kredileri kazanma şansı sunan Google, Brezilya, Japonya ve Rusya’nın da aralarında olduğu 19 ülkede 50 milyon Android maskotunu Nestle KitKat ile birlikte dağıtmaya hazırlanıyor.

**Görsel Theverge.com’dan alınmıştır.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın