background img
Eki 4, 2013
0 0

Androdi 4.3.1 Jelly Bean Dağıtılıyor

Yazar

Android 4.3.1 Jelly BeanYeni nesil Nexus 7 ile hayatımıza giren Android 4.3 Jelly Bean işletim sisteminine yeni bir güncelleme sunarak versiyon numarasını Android 4.3.1 Jelly Bean’e yükselten Google, Android 4.4 KitKat öncesi son güncellemesini sundu. İşte Nexus 7 için dağıtılan Android 4.3.1 güncellemesinin detayları.

Google ilk olarak Temmuz ayında yeni nesil Nexus 7 ile birlikte tanıttığı ve tüm Nexus cihazlar için için Temmuz ayı içerisinde dağıtılana Android 4.3 Jelly Bean işletim sisteminin getirdiği yenilikleri buradaki habermizde sizlerle paylaşmıştık. Nexus cihazlardan sonra piyasada yer alan amiral gemi modelleri için de dağıtılmaya başlanan Android 4.3 Jelly Bean’e yeni bir güncelleme daha sunan Google bu güncelleme ile versiyon numarasını Android 4.3.1 Jelly Bean’e çekti.

Nexus 7 Android 4.3.1JLD36I yapı numarasına sahip olan güncelleme yeni nesil Nexus 7’nin LTE modeli için dağıtılmaya başlandı. 9.42 MB büyüklüğünde olan güncellemeninin Nexus 7’de kullanıcıların şikayet ettiği GPS ve dokunmatik ekran hassasiyetini arttırmak için çıkarıldığı iddia ediliyor. Google’ın 14 Ekim’de düzenleyeceği LG Nexus 5 ve Asus Nexus 10‘la birlikte Android 4.4 KitKat işletim sistemini tanıtması bekleniyor. Android 4.4 KitKat arefesinde Google’ın Android 4.3.1 hamlesini soru işaretlerine neden olsa da Google Android işletim sistemini güncelleyerek güçlendirmeye devam ediyor.

Kaynak : Android Police

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın