background img
Tem 7, 2014
0 0

Andorid L’nin Heads Up Özelliği Android 4.3 Jelly Bean’e Geldi

Yazar

Google I/O geliştirici etkinliğinde resmiyet kazanan Android işletim sisteminin son sürümü Android L ile Android platformunda stok ROM’larda yer alacak olan heads up özelliği(yüzer bildirimler) Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine  geldi. Xda geliştiricileri tarafından Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine uyarlanan Heads Up özelliğinin detayları ve indirme linki haberimizde sizrlerle.

Android L kod isimli Android işletim sisteminin en yeni sürümü sunduğu yeniliklerle Android kullanıcılarının dikkatini çekti. Andorid 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sisteminden sonra Android platrformunda en kapsamlı değişiklikleri içeren Android L işletim sistemi sunduğu yazılımsal ve tasarımsal özelliklerle Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını memnun edecek gibi. Andorid L geliştirici ön izleme ROM’unda Nexus 5 ve Nexus 7 2013 Edition kullanıcılarının deneyimle şansı elde ettiği Android L işletim sistemi yenilikleri geliştiriciler sayesinde Android platformunda hızla yayılmaya devam ediyor. Android L işletim sisteminin sunduğu yenilikler arasında yer alan ve bildirim çubuğu yerine bildirimlerin ekran üzerinde yüzer pencereler içerisinde görüntülenmesi imkanı sunan heads up özelliği Xda geliştiricileri tarafından Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine port edildi. Bildirim çubuğunu aşağıya çekmektense ekranda yüzer pencerede bildirimlerini görmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayan uygulamayı buradan indirerek cihazınıza kurabilir veya geliştiriciye destek olmak için 2.08 TL karşılığında buradan Google Play Store’da giderek uygulamayı indirebilirsiniz.
Heads Up uygulaması şu anda bazı uygulamaların bildirimlerinde stabil olarak çalışmasa da Android L işletim sisteminin dağıtılmaya başlamasından önce kullanıcıların Android L işletim sisteminin sunduğu yenilikleri cihazlarında test etmelerini sağlıyor.

Kaynak : Xda

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın