background img
Oca 4, 2015
0 0

Akıllı Saatinizle Aracınızı Kontrol Edin

Yazar

Giyilebilir akıllı cihazlar arasında ilk sırada yer alan akıllı saatler gün geçtikçe daha fazla fonksiyonla hayatı kolaylaştırıyor. Hyundai’nin Andrid Wear işletim sistemi için duyurduğu yeni özelliklere göre artık aracınızı akıllı saatiniz ile yönlendirebileceksiniz.

Hyundai, 2 yıl önce duyurmuş olduğu Blue Link sistemini her geçen gün geliştirerek teknolojiyi yakından takip ettiğini ortaya koyuyor. 5 Ocak’ta Las Vegas’t başlayacak olan CES 2015 fuarında geliştirdiği yeni teknolojileri duyuracak olan Hyundai, Blue Link uygulamasının Android Wear versiyonuyla akıllı saat üzerinden araç kontrolü imkanı sunuyor. Hyundai, Blue Link uygulamasının Android Wear versiyonu için duyurduğu yeni özellikle; aracınızın motorunu çalıştırıp durdurma, kapılarını uzaktan açıp kapama, korna çalma ve farları kontrol etme gibi fonsiyonları akıllı saat üzerinden yapabilme imkanı sunuyor.bluelink-androidwearAndroid Wear işletim sistemine sahip Asus ZenWatch, LG G Watch, LG G Watch R, Motorola Moto 360, Samsung Galaxy Gear Live ve Sony Smartwatch 3 gibi popüler akıllı saatlerle uyumlu olan Blue Link uygulaması özellikle Car Finder özelliği ile dikkat çekiyordu. Hyundai’nin uygulamaya kattığı yeni özellikler gelecek akıllı saatlerin hayatımızı ne kadar kolaylaştıracağını gösteriyor denilebilir.

Herhangi bir mesafe sınırı olmadan akıllı saat üzerinden araç kontrol imkanı sunan uygulama sesle kontrol imkanı da sunuyor. Hyundai Elantra GT ve Veloster modelleriyle tüm fonskiyonlarını kullanabileceğiniz Blue Link uygulamasını Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kaynak: Hyundai

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın