background img
Nis 30, 2014
0 0

Akıllı Cihazlara Yüzüklerin Efendisi “Nod” ile Hükmedin

Yazar

Akıllı cihazlarının her geçen gün hayatımızda daha çok yer almasıyla birlikte Bluetooth teknolojisi akıllı cihazların kontrol noktasında karşımıza daha çok çıkar oldu. İşte yüzük formatında hazırlanan kontrol cihazı Nod’un sunduğu hizmetler.

Özellikle son dönemde karşımıza daha çok çıkmaya başlayan akıllı cihazları el hareketleriyle kontrol etmeye yarayan cihazlar arasında yerini alan, yüzük formatında tasarlanan Nod akıllı cihazların kontrolünü kolaylaştırmaya geliyor. Apple, Google ve Jawbone’dan ayrılan bir ekip tarafından tasarlanan Nod, el hareketlerini komutlara dönüştürerek akıllı cihazların kontrolünü sağlıyor. Bluetooth teknolojisiyle akıllı cihazlarla eşleştirilen Nod, Bluetooth teknolojisine sahip olmayan cihazlarla Wi-Fi üzerinden bağlantı kuruyor.Nod YüzükiOS, Android, Windows, Linux ve OSX işletim sistemlerini, Belkin, Nest, LG ve Philips’in akıllı ev aletlerini kontrol imkanı sunan akıllı yüzük Google Glass’ın da kontrolünü sağlayabiliyor.

Suya karşı dayanıklı yapısıyla dikkat çeken Nod, giderek artan akıllı cihazların kontrolünü sağlamasının yanında iş dünyasının da dikkatini PowerPoint sunumlarını tek hamle ile değiştirebilmesiyle dikkat çekecek gibi görünüyor. Gövdesi üzerinde yer alan fiziksel tuşlara farklı kombinasyonlar atayarak daha interaktif kullanım imkanı sunan Nod, 2014 yılının sonbahar aylarında parmaklarımızda yerini alacak. 149$ ön sipariş fiyatına sahip olan yüzüğün tüm detaylarına buradan ulaşabilir ve ön sipariş verebilirsiniz.

Etiketler:
Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın