background img
Eki 2, 2012
0 1

Adobe Reader XI İçin Tablete Özel Yenilikler

Yazar

Adobe, Acrobat Reader uygulamasının yeni sürümü Adobe Reader XI‘i (veya Adobe Reader 11 de diyebiliriz) duyurdu. Güncelleme elbette birçok yenilik içeriyor, fakat biz yine her zaman olduğu gibi Android tarafına yoğunlaşacağız.

Adobe Reader XI Ekran Görüntüsü

Adobe Reader XI’in tablet sürümü, belgeleri dijital olarak imzalamanıza olanak tanıyor. Bu sayede bir dilekçeyi baskı alıp imzalayıp tekrar taramanıza gerek kalmıyor. Tabletinizden ilgili belgeyi açıyorsunuz, imzalıyorsunuz ve gönderiyorsunuz.

“İmza atmak yetmez, ben özgürce yazıp çizmek istiyorum” diye düşünüyorsanız rahatlayın, çünkü Adobe da sizin gibi düşünmüş. Tabletinizde açtığınız belgelere yazıp çizebiliyor ve bu şekilde kaydedip paylaşabiliyorsunuz. Genel kullanıcı kitlesi tarafından pek kullanılmasa da Adobe Acrobat ile hazırlanmış formları da doldurabiliyor ve bu şekilde kaydedebiliyorsunuz. Tabi bunların Adobe Acrobat özellikleri olduğunu belirtmekte fayda var.

Tüm bu güzelliklerin tek kötü yanı, sadece tablet sürümü için duyurulmuş olması. Ancak Adobe, akıllı telefonlara bu özelliklerin gelme ihtimalinin üzerini çizmedi. Yani akıllı telefonlarımızda da imza atmayı beklemememiz için bir sebep yok.Kaynak: Adobe

Kategoriler:
Uygulama Canavarı

Bir Cevap Yazın