background img
Eyl 28, 2013
0 0

8 Çekirdekli İşlemciye Sahip HTC One Mı Geliyor?

Yazar

HTC One2013 yılında tek amiral gemi modeli ile piyasada yer alacağının sözünü HTC One’ın lansmanında veren Tayvanlı üretici iddialara göre sekiz çekirdekli işlemciye sahip HTC One modelini hazırlıyor.

HTC One modeli ile özellikle 2012 yılında yaşadığı maddi sıkıntılara bir nebze olsun dur diyebilen Tayvanlı üretici One modeli ile beklediği satış rakamını pazarlama stratejisinden dolayı yakalayamadı. Ağustos ayından itibaren farklı bir tanıtım stratejisi içerisine gireceğinin ilk sinyallerini Iron Man filminin başrol oyuncusu Robert Downey JR.‘nin başrolde yer aldığı reklam filmi ile gösteren HTC, üst segmentteki pazar payını arttırmayı hedefliyor.

Yekpare metal kasa tasarımı ve Ultrapiksel kamerası ile uzun süre konuşulan HTC One modelinden sonra One Mini modelini piyasaya çıkartan Tayvanlı üretici Ekim ayı içerisinde One Max modelini tanıtarak phablet pazarında da var olduğunu gösterecek. Parmak izi okuyucu özelliğine sahip olacak olan HTC One Max modeli ile alakalı sızııntılarının arttığı şu günlerde Yunanistan merkezli Tech Community‘nin iddiası gündemi birden değiştirdi. Tceh Community’nin görselle zenginleştirdiği iddiasına göre HTC’nin One modelini 8 çekirdekli işlemci ve 3 GB RAM ile güçlendirerek piyasaya sürecek. One modelinin tanıtımında 2013 yılında tek amiral gemi modeli ile pazarda yer alacağının sözünü veren HTC’nin böyle bir hamle yapması tüketicilerde markaya karşı bir önyargı oluşmasına neden olacağı için HTC’nin 8 çekirdekli HTC One modelini 15 Ekim’de düzenleyeceği etkinlikte tanıtıp tanıtmayacağını bekleyip göreceğiz.

İddialara göre yeni HTC One modeli 4.7 inç Full HD LCD ekran, 8 çekirdekli Samsung Exynos Octa 5420 veya MediaTek işlemci, 3 GB RAM, Ultrapiksel arka kamera, 2.1 megapiksel ön kameraya sahip olacak.

Kaynak : Tech Community

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın