Sony-Xperia-Z-FiyatSony Xperia Z’ nin CES 2013′ te tanıtılmasından sonra telefonun fiyatı ve çıkış tarihi ile alakalı ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte Sony Xperia Z’ nin fiyatı ve çıkış tarihi.

Sony Xperia Z’ nin CES 2013′ te tanıtılmasından önce Tayland merkezli Sonyxp.com tarafından yayınlanan bir görselle telefonun fiyatının 19990 Tayland Baht‘ ı yani yaklaşık 650$ olacağını buradaki haberimizde sizlere paylaşmıştık. CES 2013′ te telefonun tanıtımında herhangi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Büyük ilgi gören Xperia Z’ nin fiyatı ve çıkış tarihi ile alakalı ilk bilgiler gelmeye başladı. Xperia Z, Avrupa merkezli online perakende sitesi Clove tarafından 440£ yaklaşık 705$’ dan ön siparişe açıldı. Xperia Z’ nin fiyatını yaklaşık olarak 1250 TL olarak belirleyen Clove, telefonun dağıtım tarihini ise Mart ayı olarak belirtti.

Clove tarafından ön siparişe açılan Xperia Z’ nin çıkış tarihini İngiltere’ den Phones4U, 1 Mart olarak belirledi. Şubat ayı içerisinde ön sipariş alımlarına başlayacak olan Phones4U, dağıtıma 1 Mart’ ta başlayacak. Hem Clove hemde Phones4U tarafından Xperia Z’ nin çıkış tarihi Mart ayı olarak gösterildi fakat ünlü online perakende sitesi Carphone Warehouse telefonun Şubat ayının ortalarından itibaren dağıtılacağını belirten bir açıklama yaptı. Böylece Xperia Z’ nin ülkelere göre çıkış tarihleri az çok belli oldu.

Xperia Z’ nin Türkiye’ de ne zaman satışa sunulacağını ise Sony Türkiye yetkilileri sosyal medyadan duyurdu. Sony Xperia Z’ nin Mart ayında Türkiye’ de olacağını bildiren Sony Türkiye yetkilileri Xperia Z’ nin Türkiye fiyatı hakkında henüz bir bilgi vermedi. Sony Xperia Z’ nin teknoloji devinin Türkiye resmi sitesinde yerini aldığını da belirtelim.

Sony Xperia Z, 5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde TFT OptiContrast ekran,1.5 GHz hızında çalışan krait mimarili 4 çekirdekli  Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci, Andreno 320 grafik işlemci, 13 MP Exmor RS arka kamera, 2.2 MP Exmor R ön kamera, 2 GB RAM ve 2330 mAh bataryaya sahip.

Telefonun tüm teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız.


Kaynak : Clove