background img
May 20, 2012
0 0

HTC One X Unboxing(Kutu Açma) Video Türkçe

Yazar
HTC-one-X

HTC akıllı telefon modellerini ardı ardına piyasaya sürüyor.Bu süreçte HTC’nin merakla beklenen telefonu HTC One X’in tahtını sallayabilecek bir telefon daha duyurulmadı desek yanlış olmaz.
HTC One X HTC‘nin şuana kadar çıkarmış olduğu en iyi özelliklere sahip Android telefon diyebiliriz.
Apple’ın iPhone 5‘i ve Samsung’un Galaxy S 3’üne rakip olan HTC One X 2012 yılında en çok aranan Android canavarlarının başında geleceğe benziyor.
HTC One X modelinde 4+1 çekirdekli diyebileceğimiz bir işlemci bulunuyor. Dünyanın ilk Tegra 3 işlemcili akıllı telefonun işlemcisi 5 kısımdan oluşuyor. Ana kısım diyebileceğimiz 4 çekirdek simetrik olarak çalışıyor ve işleri aynı anda yapmak üzere konumlandırılmışlar. 5. çekirdek ise diğer 4 çekirdeğe yardımcı nitelikte yapılandırılmış. Eğer telefonunuzu uyku veya enerji tasarrufu moduna alırsanız 4 çekirdek kapanıyor ve işlemler yardımcı çekirdek üzerinden yapılıyor. Böylece işlemcinin gereksiz kapasitesinin boşa çalışması engellenerek enerji tasarrufu yapma hedeflenmiş. Eğer yüksek performans gerektiren bir uygulamaya geçmek isterseniz 4 çekirdek çok hızlı bir şekilde uyanıyor ve çalışmaya başlıyor.


Bir Cevap Yazın

Android Canavarı Android Canavarı