Bim Stormax TabletFiyat-performans tabletlerinin rekabeti hız kesmeden devam ediyor. Bim’de satışa sunulacak olan 10.1 inçlik Stormax tabletle ülkemizde android tablet pazarında büyük bir paya sahip olan fiyat-performans tabletleri pazarını daha da büyüyecek gibi. İşte 10.1 inç Stormax tabletin teknik özellikleri ve fiyatı

Okulların açılması ile birlikte fiyat-performans tabletlerinin rekabetine bu kezde A101 ve Bim’in karşılıklı atakları farklı bir soluk getiriyor. 14 Şubat’ta A101’de satışa sunulacak olan 9.7 inç boyutundaki Volar tablete karşı Bim’de 10.1 inç Stormax tableti 15 Şubat’ta satışa sunacak.Bim 10.1 inç ekran boyutuna sahip olan Stormax tableti 15 Şubat’ta 249 TL’den satışa sunacak. A101’in  satışa sunacağı 9.7 inç Volar tabletin teknik özellikleri için tıklayınız.

10.1 inç boyutunda 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Stormax tablet hakkında Bim’in aktüel ürünler broşüründe detaylı bilgi bulunmuyor. Merpa Sistem güvencesiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Stormax tabletin teknik servisinde ise karşımıza Çizgi-Rma çıkıyor.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan 10.1 inç Stormax tablet, güncel android sürümü ile fiyat-performans tabletleri arasından sıyrılıyor.

10.1 inç Stormax Tablet Teknik Özellikler

  • 10.1 inç 1024 x 600 piksel TFT LCD ekran
  • Boxchip A10 işlemci
  • 1 GB RAM
  • 8 GB dahili hafıza (micro SD kart desteği 32 GB’a kadar)
  • 0.3 MP kamera
  • 6000 mAh batarya
  • Wi-fi 802.11 b/g/n
  • Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi

Tabletin yukarıda yazan teknik özellikleri Bim’in yayınladığı broşürde yer alan teknik özelliklerdir. Tabletin özellikle işlemcisi konusunda, piyasadaki benzer tabletlerde yaşattığı sorunlar yüzünden kullanıcılarda kötü bir izlenim mevcut. A10 işlemcisi stabil olarak çalışmama, ekran ışığının kapanması vb. sorunlarla piyasada belli bir izlenim bırakmış bir işlemci. Bu sorunların Bim’de satışa sunulacak olan Stormax tablette yer alıp almadığı konusunda Çizgi-Rma ve Merpa Sistem’e sorularımızı ilettiğimizde  herhangi bir geri dönüş alamadığımızı belirtelim.

Tabletin teknik özelliklerinde 0.3 megapiksel kameranın yer aldığını görüyoruz. Ön panele konumlandırılmış, görüntülü görüşme olanağı sağlayan ön kamera tabletin tek kamerası. Tablette arka kamera yer almıyor.

10.1 inç Stormax tablette yer alan HDMI çıkışı sayesinde tabletinizi televizyona bağlayabilir, bu sayede tabletinizi sanki bir media oynatıcı gibi kullanarak televizyonda Full HD film izleyebilirsiniz.

Tablette 6000 mAh batarya yer alıyor. 10.1 inç ekran değerine sahip tablette 6000 mAh’lık bir bataryanın yeterli bir performans sergileyeceğini söylemek güç.

Tabletin grafik işlemcisi hakkında bir bilgi paylaşımında bulunulmamış fakat artık fiyat-performans tabletlerinde görmeye alıştığımız Mali 400 GPU’sunun tablette kullanıldığını düşünüyoruz.